America's Cup 2016: Argentina - Tšiili Matši ülevaade

2016. aasta Ameerika karikavõistluste kvarteti D alagrupiturniiri esimeses voorus tulid kokku turniiri finalistid. Matš Argentina - Tšiili oli meistrivõistluste grupifaasis ehk kõige oodatum.

America's Cup 2016: Argentina - Tšiili matši ülevaade

Enne kohtumise algust nõrgendas Argentina koondist nende kapteni ja liidri Lionel Messi puudumine. Samuti ei tulnud baasis välja veel üks sinimustvalge täherahvas Sergio Aguero. Streikijate puudumine ei saanud aga kahekordsete maailmameistrivõistluste triumfide jaoks suureks probleemiks.

Juba teisel minutil võis Niko Gaitan pärast peaga löömist tšiillaste väravasse lüüa. Claudio Bravo päästis ülemine väravapost. Pärast seda episoodi ei olnud mängus väravavõimalusi kuni 30. minutini, kuigi meeskonnad üritasid väljaku keskelt kiiresti mööda minna ja üksteise väravat rünnata. Poole tunni pärast jättis Tšiili ründaja Alexis Sanchez oma väravavõimaluse kasutamata. Tema lööki karistusalas kajastas Sergio Romero. 34. minutil saatis sama Sanchez karistuslöögist palli ülemisse nurka, kuid Argentina väravavaht tuli löögiga taas toime.

Esimese poolaja lõpp jäi argentiinlastele, kuid skoor tablool ei muutunud - trio Di Maria, Higuaini, Gaitani sooritatud rünnakud olid liiga kaootilised ja lõpetamata.

Tšiillased alustasid kohtumise teist poolt aktiivselt, abiks olid mitmed ohtlikud settpallid. Skoori avas aga 51. minutil Angel Di Maria. Pärast Tšiili poolkaitsja Arangese poolt vea keskel tehtud viga lõikas Banega palli kinni ja andis hea söödu PSG mängijale. Di Maria tabas Bravo värava lähinurka.

59. minutil kahekordistas Banega ise Argentina eduseisu. Claudio Bravo eksis uuesti lähinurgas tehtud löögist, kuid selles episoodis mõjutas palli lennutrajekti Mauricio Isla tagumike okastest tulnud tagasilöök.

Gonzalo Higuainil oli ka suurepärane hetk. 67. minutil ei suutnud Napoli ründaja lähedalt kaugelt nurgast palli täpselt saata - väravavaht aitas välja.

Tšiillased suutsid peatuse aja lõpus ikkagi ühe värava mängida. Fuenzalida saatis mõni sekund enne kohtumise lõppu palli peaga väravasse.

Matši lõppskoor 2: 1 Argentina koondise kasuks jätab võitjatele eelistatumad võimalused pääseda D-alagrupist esikohalt veerandfinaali etapile.