Uruguay V Costa Rica: Brasiilia Esimene MM-sensatsioon

Brasiilias FIFA maailmakarika ühe raskema grupi matšid algasid Fortalezas Castelani staadionil 14. juunil. D-kvartetis kohtusid Lõuna-Ameerika valitsevad meistrid uruguaylased Costa Rica rahvusmeeskonnaga.

urugvai_costa-rica

Kohtumise esimene pool ei erinenud paljudes punktisituatsioonides. Neutraalsetel fännidel oli täielik õigus tunnistada, et tegemist oli turniiri ühe igavama poolega. Umbes 64 000 pealtvaatajat mahutaval staadionil sai üks värav siiski aset. Maailma üks paremaid ründajaid, Uruguay ründaja Edinson Cavani avas skoori penaltist. Uruguay asus juhtima 1 - 0. Tundus, et pärast vaheaega pigistavad lõuna-ameeriklased vastase. Kuid tegelikult läks kõik teisiti.

Teisel poolajal tuli Costa Rica välja nagu teine meeskond. Kesk-Ameerika esindajate huvipakkuvad rünnakud hakkasid välja kukkuma ja uruguaylased ei näidanud ees midagi. 54. minutil oli Campbelli värav üsna loomulik. Costa Rica mängija tulistas väravavahti Muslera karistusalas väljaspoolt.

Kolm minutit hiljem viib Duarte Costa Rica 2 - 1. See sündmus oli juba Uruguay meeskonna jaoks šokk. Viimane suutis kolme minutiga kaks korda mööda lasta.

Tuleb tunnistada, et Uruguay rahvusmeeskond pärast kahe värava laskmist ei suutnud vastase väravas midagi luua. Vastupidi, 84 minutit sai lõuna-ameeriklastele saatuslikuks. Asendusliige Urenya lööb kolmanda värava pärast suurepärast läbitungivat söötu Uruguay karistusalas. 3 - 1 Costa Rica kasuks.

Matšikohtuniku lõpuvile fikseeris esimese kolme mängupäeva peamise sensatsiooni maailmameistrivõistlustel. Costa Ricans suutis Uruguay rahvusmeeskonna alistada 3 - 1.