Esimene Etapp 1/8 FIFA MM: Brasiilia - Tšiili

28. juunil elas kogu Brasiilia FIFA maailmakarika 1/8-finaali esimese mängu ootuses, kus maailmameistrivõistluste korraldaja kohtus Tšiili rahvusmeeskonnaga. Brasiillaste ja kompromissitu tšiillaste vastasseis leidis aset Belo Horizonte linna staadionil.

Esimene etapp 1/8 2014 FIFA maailmakarika: Brasiilia - Tšiili

Kohtumise esimestest minutitest peale panid mõlemad meeskonnad igas väljaku osas vastasele karmi pallivõitluse. See oli juba playoff-etapp, nii et kõik jõud visati konkreetsesse matši. Mineirao staadioni rohelisel murul toimunud võimuvõitluse sümboliks võib nimetada Vidali tehnikat, mille ta Neymari puusalt püüdis. Tšiillane oleks võinud NHL-i hokimängijaid kadestada.

Mis puutub mängu, siis tribüünide pealtvaatajad ei saanud igavaks minna. Juba kohtumise 18. minutil avasid võõrustajad pärast nurgalööki skoori. Brasiilia kapten Silva suunab palli kaugele posti, kus David Luiz söödu lõpule viib. Seis on 1 - 0 Brasiilia kasuks. Sel hetkel tribüünil toimuvat nimetas spordikommentaator väljendiks, mis jääb ajalukku: "tribüünil olevad brasiillased kogesid tohutut orgasmi". Selline oli paljude fännide suur rõõmus hullus. Brasiillased ei pidanud aga kaua rõõmu tundma.

32. minutil saatis Alexis Sanchez palli Cesari värava nurka kõige täpsema löögiga karistusalas. Numbrid 1 - 1 süttisid tablool, mis viis Tšiili fännid juba ekstaasi staadiumisse.

Kohtumise esimene pool lõppes võrdse skooriga.

Teisel poolajal täheldati väljakul sama karmi mängu. Tuleb tunnistada, et brasiillastel oli kerge territoriaalne eelis, kuid tšiillased ründasid ohtlikult. Võistkondadel olid mõned head väravavõimalused, kuid skoor tablool ei muutunud - kohtumise põhiaeg lõppes viigiga 1 - 1.

30 lisaminuti jooksul olid brasiillased aktiivsemad, Tšiili meeskond võitles tagasi oma viimase jõuga. Tšiillaste massiline kaitse on imetlusväärne - Brasiilia meeskonnal polnud ainsatki võimalust värava löömiseks. Kuid tšiillased "matsid" peaaegu kõik meistriliiga omanike lootused. Lisaaja viimastel minutitel lõi Pinilla koletu löögi Cesari väravasse. Väravavaht oli abitu, kuid pall tabas latti. Väravapostist kostev helin paistis kajavat kogu Brasiilias. Viisvõistlejatel on väga vedanud.

Lisaaeg ei andnud ühtegi löödud väravat, nii et meeskonnad tegid omavahelise suuna penaltiseerias. Sportlik varandus oli meistrivõistluste võõrustajate poolel - võideti 3 - 2. Samal ajal tabas Tšiili viimane punktipunkt posti. Jällegi eraldasid Tšiili hellitatud väravast mõned sentimeetrid. Seetõttu jäi see tabamus mängus viimaseks. Brasiillased jõuavad veerandfinaali ja ootavad Colombia - Uruguay matši võitjat. Tšiillased lähevad koju, kuid keegi ei hakka neid mängijaid kodus etteaste eest heitma. See oli väärt meeskond, millega meistrivõistlused kahjuks hüvasti jätavad.