2014. Aasta FIFA Maailmakarika Veerandfinaalid: Prantsusmaa - Saksamaa

Brasiilias toimunud FIFA maailmakarika esimeses veerandfinaalmängus kohtusid Prantsusmaa ja Saksamaa rahvuskoondised. Mäng toimus Rio de Janeiro kuulsal staadionil.

2014. aasta FIFA maailmakarika veerandfinaalid: Prantsusmaa - Saksamaa

Prantsusmaa ja Saksamaa mäng paistis eriti silma praeguse meistriliiga play-off kohtumiste seas. Kahjuks ootasid paljud neutraalsed pealtvaatajad matšilt enamat, mis lõppkokkuvõttes jäi ootustele alla.

Mäng algas väga aeglaselt. Tundus, et alles esimesed minutid liiguvad mängijad nii aeglaselt üle väljaku ja siis algab särav ja emotsionaalne jalgpall. Seda aga ei juhtunud.

Kohtumise esimese kümne minutiga olid prantslaste rünnakud suunatud pigem vastase väravale, kuid esimene pall sattus Deschampsi hoolealuste väravasse. 12. minutil avasid standardi sakslased skoori. Pärast Kroosi söötu vasakult äärelt suunas Hummels palli väravasse. Saksamaa juhtis 1 - 0. See hetk pidi mängu avama, kuid meeskonnad jätkasid liiga akadeemilist ja ebahuvitavat tegutsemist.

Kohtumise esimese poole ohtlikest hetkedest võib eraldi välja tuua prantslaste rünnaku, kui Valbuena suutis sakslaste karistusalas olevast löögist viigiseisu viigistada, kuid väravavaht Neuer päästis oma meeskonna. See juhtus 34. minutil.

Veel esimesel poolajal ei näinud publik ohtlikke rünnakuid. Vaheajaks oli Saksamaa eduseis 1 - 0.

Kohtumise teine pool kulges samal ebahuvitaval moel. Pealtvaatajad ei näinud säravat ründavat jalgpalli, meeskondade rünnakutel puudus kiirus ja loovus. Oli tunne, et mõned lihtsalt ei tahtnud mängida (sakslased), teised aga mitte (prantslased). Samal ajal üritas Deschampsi meeskond hoida poolaja algust palli suuremas valduses, kuid see ei viinud soovitud tulemusteni. Sakslased sobisid aga tuima mängu selgelt, sest skoor neile sobis.

Kohtumise teise poole ohtlikest hetkedest võime eraldi välja tuua Shyurrle'i võimaluse 82. minutil. Saksa ründaja võis küll kõik kohtumise võitja kohta käivad küsimused eemaldada, kuid karistusala seest lasi sakslane otse värava keskele, mis määras prantsuse väravavahi päästmise.

Prantsusmaa meeskonnal oli ainult üks võimalus taastuda. Viimases rünnakus tulistas Benzema lähedalt väravasse. Hoolimata asjaolust, et lööginurk oli väga terav, pidi Neuer sisse astuma ja oma meeskonna välja aitama.

Minut hiljem kõlas kohtuniku vile, tähistades sakslaste lõplikku võitu skooriga 1 - 0. Nüüd ootab Saksamaa oma rivaali Brasiilia - Kolumbia paarilt ja arvukad jalgpallifännid loodavad, et nad ei näe enam nii emotsioonitut ja ebahuvitavad kohtumised Brasiilia maailmameistrivõistlustel.