Kuidas USA Meeskond Mängis 2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlustel

Viimastel jalgpalli maailmameistrivõistlustel võtab alati osa USA rahvusmeeskond. Riikide jalgpallitase kasvab igal aastal. See seletab selle spordiala suuremat levikut riigis ning ka Ameerika jalgpallurite mõningaid õnnestumisi maailmaareenil. 2014. aasta Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel nägi USA meeskond välja väga väärikas.

Kuidas USA meeskond mängis 2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlustel

Ameeriklased olid Brasiilias toimunud jalgpalli maailmameistrivõistlustel karmis grupis. USA koondise rivaalid olid turniiri alagrupis sakslased, portugallased ja ghanalased.

Esimest matši ameeriklaste turniiril tähistas 2: 1 võit Ghana rahvusmeeskonna üle. Pealegi lõid ameeriklased selles mängus kogu meistriliiga kiireima värava (kohtumise algusest pole möödunud isegi minutit). Aafrika jalgpallurid suutsid küll taastuda, kuid ameeriklased noppisid viimastel minutitel siiski võidu ja said olulised kolm punkti.

Teises kohtumises astus USA koondise vastu Portugal. Mäng lõppes viigiga (2 - 2). Selles kohtumises pidid võitma ameeriklased, kuid eurooplased röövisid viimastel minutitel viigi.

Alagrupifinaali viimases kohtumises kohtus USA meeskond Saksamaa mängijatega. Mõned uskusid, et matš on ebahuvitav, kuna viigi korral tagasid mõlemad meeskonnad väljapääsu grupist. Viiki ei juhtunud. Saksamaa rahvusmeeskond võitis minimaalse skooriga (1 - 0). Neli punkti oli aga ameeriklase jaoks piisav, et pääseda grupi teiselt kohalt play-offi. Löödud ja löödud väravate vahe edestas neid Portugali ees.

1/8-finaalis kohtus USA meeskond Belgia meeskonnaga. 90 minutit mängu lõppes väravateta viigiga. Alles lisaajal selgitati võitja, kellest said Euroopa jalgpallurid (2 - 1). Ameeriklased nägid selles kohtumises väga väärikad välja, ehkki Euroopa mängijate kindel eelis oli olemas.

USA meeskonna lõpptulemust peetakse väga vääriliseks. Meeskond suutis raskest grupist edasi pääseda maailmameistrivõistluste playoff-etapile, kus kaotati vaid lisaajal.