MFM-2015 Jäähoki: Kuidas Peeti Venemaa - USA Veerandfinaalid

Moskva aja järgi 2. jaanuari hilisõhtul pidas Venemaa jäähokikoondis noorte maailmameistrivõistluste raames veerandfinaalmängu. Venelaste rivaalid olid nende eakaaslased Ameerika Ühendriikidest.

MFM-2015 jäähoki: kuidas peeti Venemaa - USA veerandfinaalid

2015. aasta MFM-i veerandfinaalkohtumise võitjate väljaselgitamiseks pidid Valery Bragini hoolealused kolima Torontost Montreali. Just kuulsa Montreali Canadiensi klubi areenil pidid venelased ületama noorte hoki maailmameistrivõistluste ühe peamise favoriidi - ameeriklaste - vastupanu.

Venemaa koondise esimene periood oli edukas. USA hokimängijad rikkusid sageli reegleid. See tõi kaasa asjaolu, et ameeriklased mängisid pool perioodi vähemuses. Kohtumise 3. minutil realiseeris Ivan Barbašev kahe mängija arvulise eelise. Venemaa asus juhtima 1: 0. Lisaks jätkasid ameeriklased taas rikkumist. Tulemuseks oli teine meeskonna vastu löödud värav. Aleksander Šarov ärritas ameeriklasi taas 16. minutil. Litrit sai haamri kohe pärast Ameerika hokimängija järgmise karistusaja lõppu.

Teisel perioodil lisasid ameeriklased märkimisväärselt. USA mängijatele toimusid ikka ja jälle kiired rünnakud. 33. minutil lõi Anthony Di Angelo kauglöögiga vahet. Värava löömise ajal olid Venemaa hokimängijad üle. Pärast seda jätkasid ameeriklased palju Shesterkini väravat, kuid meie väravavaht oli usaldusväärne. Väärib märkimist, et USA hokimängijad "viskasid" venelasi teise perioodi jooksul kolm korda.

Ameeriklased alustasid kolmandat perioodi taas aktiivselt, kuid selle perioodi esimene värav lendas ülemeremaade hokimängijate väravatesse. Sergei Toltšinski tõi 42. minutil Venemaa koondise ette (3: 1). Siis hakkasid venelased süsteemselt reegleid rikkuma. Selle tingis ameeriklaste kõrge surve ja viimaste kogu mänguline eelis. Sellist USA hokikoondise aktiivsust premeeriti teise väravaga meie väravasse. 49. minutil vähendas Zach Warenski taas ameeriklaste vahe minimaalseks. Ülejäänud perioodi vältel olid venelased eranditult kaitses. Shesterkin kajastas kogu mängu vältel enam kui nelikümmend Ameerika mängijate lasku. Sellest väravavahi mängust on saanud võiduskoori hoidmisel märkimisväärne abi kogu rahvusmeeskonnale. Ka ameeriklasi ei aidanud tava vahetada kohtumise lõpus väravavaht kuue väljakumängija vastu. Venemaa pidas vastu ja võitis 3: 2.

Valery Bragini hoolealused mängivad turniiril järgmise mängu 4. jaanuaril. Venelaste rivaalid poolfinaalis on Rootsi koondis.