2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Ghana - USA

16. juunil toimus Brasiilia Natali linnas Das Dunase staadionil kvarteti G maailmakarika mäng Ghana rahvusmeeskond mängis USA koondisega. See pole esimene kord, kui jalgpallisaatus viis need rivaalid ühte gruppi ja viimasel Lõuna-Aafrika maailmameistrivõistlustel mängisid just ghanalased ameeriklasi 1/8-finaalis.

Gana - USA_
Gana - USA_

Mäng algas kohutavalt. Vähem kui 30 sekundit hiljem jõudis pall Ghana rahvusmeeskonna väravasse. Clint Dempsey tungis pärast jahedat läbitungivat söötu karistusalasse ning saatis lati pealelöögiga palli värava kaugemasse nurka. USA meeskond asus väga kiiresti juhtima. Võib-olla on see eesmärk turniiri kiireim.

Kogu esimese poolaja ei suutnud aafriklased mõistuseni jõuda. Nad ründasid pigem inertsist, arukaid rünnakuid oli väga vähe ja ameeriklased mängisid skoori järgi. USA rahvusmeeskond hoidis kaitset rahulikult, reageerides mõnikord teravate rünnakutega. Esimene poolaeg lõppes USA meeskonna minimaalse ülekaaluga.

Teisel poolajal astusid aafriklased üles. Toimunud on mitu vahetust, mis on Ghana rahvusmeeskonna mängu kõvasti tugevdanud. Rünnakud on teravamad, nutikamad ja kiiremad. Ent matši päris lõpuni ei suutnud ghanalased taastuda. Kuid ikkagi tuli eesmärk 82. minutil. Pärast hiilgavat söötu Ghana kapteni Gyani kannaga lõi Andre Ayew USA meeskonna värava lähinurka. Löök osutus väga tõhusaks.

Jäi mulje, et aafriklased pigistavad rivaali, kuid seda ei juhtunud. Vastupidi, 86. minutil oli Ghana rahvuskoondise väravate juures haruldane nurk. Pärast täpset servimist suunab koondise eest vaid 4 mängu pidanud John Brooks palli Ghana väravasse. 2 - 1 USA haarab võidu, demonstreerides taas, et Brasiilia turniiril ei taha vastased viigiga leppida.

USA meeskond võidab Ghana üle raske töö ja teda võrreldakse punktidega Saksamaaga ning Ghana rahvusmeeskond peab tegema uskumatuid pingutusi, et võidelda playoffi etapile pääsemise võimaluste nimel.