2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängisid Nigeeria Ning Bosnia Ja Hertsegoviina Rahvuskoondised

21. juunil võõrustas Cuiaba Brasiilias FIFA maailmakarika teises voorus Nigeeria ning Bosnia ja Hertsegoviina meeskondade jaoks otsustavat matši. Mõlemad meeskonnad esimestes kohtumistes ei näidanud parimat tulemust: Nigeeria tegi viigi ja Bosnia kaotas. Seetõttu oli mäng Cuiabas nende jaoks turniiri järgmisse etappi jõudmise heitluse osas otsustav.

2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlused: kuidas mängisid Nigeeria ning Bosnia ja Hertsegoviina rahvuskoondised

Nigeerlastel ja bosnialastel oli pärast omavahelise kohtumise võitmist võimalus turniiril koguda esimesed kolm punkti, mis oleks säilitanud lootused jõuda järgmisele maailmakarika etapile. Mäng ei alanud kõige kiiremas tempos. Tuleb märkida, et Cuiaba linn on kuumim kõigist linnadest, mis korraldavad Brasiilias maailmameistrivõistluste kohtumisi. Kuid tõenäoliselt ei mõjutanud vapustava tempo puudumist palavus. Mäng oli väga oluline, nii et meeskonnad proovisid mängida silma oma värava suunas, kõrvaldades vead.

Kohtumise 20. minutil lõid bosnialased värava. Dzeko, olles saanud teravussügavusest imelise söödu, tungis karistusalasse ja lõi värava. Liinikohtunik heiskas aga lipu, kutsudes üles rünnakupositsioonile. Kordus näitas selgelt, et Uus-Meremaalt pärit kohtunik eksis rängalt. Tegelikult võttis ta bosnialastelt puhta värava.

Bosnia fännid lootsid, et mängus valitseb õiglus. Seda aga ei juhtunud. 29. minutil lõi Peter Odemwingie värava pärast söötu Eminikale. Viimane rammis Bosnia kaitse vasakut äärt ja andis söödu Peterile, kes saatis palli Bosnia väravavahi jalgade vahele. Esimene poolaeg lõppes aafriklaste minimaalse ülekaaluga.

Pärast pausi üritasid Bosnia mängijad nigeerlaste väravasse kobada. Eurooplastel ei õnnestunud siiski rünnata tegevusi. Nigeeria mängijad suutsid teise poolaja keskel ise ohtliku väravavõimaluse luua. Bosnia päästis väravavaht, pealegi kaks korda. Esmalt juhtis Begovic ohtliku löögi ära ja tühistas seejärel aafriklaste rünnaku jätkumisel Nigeeria ründaja väravast väljumise.

Eurooplased jätsid kohtumise viimastel sekunditel realistlikuma võimaluse tagasi võita. Lõpprünnakul sai Edin Dzeko võimaluse kõige soodsamast olukorrast Nigeeria karistusala vahekäikudelt väravast läbi murda. Aafriklased päästis aga väravavaht ja seejärel väravapost.

Lõplik tulemus 1 - 0 Nigeeria kasuks saadab bosnialased kotte pakkima ja aafriklastel on head võimalused F-alagrupist välja pääseda.