2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Nigeeria - Argentina

25. juunil toimus Porto Alegre linnas Argentina koondise finaalmatš maailmakarika alagrupiturniiril. Argentiinlaste viimane rivaal F-nelikus oli Nigeeria rahvuskoondis.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti Nigeeria - Argentina

Nigeeria ja Argentina mäng kujunes maailmameistrivõistluste üheks suurejoonelisemaks. Meeskonnad hakkasid kohe oma rünnakupotentsiaali näitama. Kolm minutit pärast stardivilet avas skoori Lionel Messi. Kuid nigeerlased reageerisid adekvaatselt juba 4. minutil. Musa arvestas lõunaameeriklaste väravat. Seega oli kohtumise 4. minutiks seis juba võrdne - 1 - 1.

Pärast seda proovisid mõlemad meeskonnad teravalt rünnata. Argentina koondisel oli palli valduses eelis, nende rünnakud olid paigas. Nigeerlased üritasid vastast ähvardada teravate vasturünnakutega. Pealtvaatajad nägid aga väravaid alles esimese poolaja viimastel minutitel. Kuid lühendatud ajaga lõi Messi topelt, sooritades nutikalt vabalöögi. Aafrika väravavaht oli jõuetu - pall läks teist korda kohtumises Nigeeria väravate ette. Võistkonnad lahkusid vaheajal Argentina paremusega 2 - 1.

Pärast pausi vahetasid meeskonnad taas kiireid väravaid. Kõigepealt lõi Musa matšis oma duubli. Keskel olevad nigeerlased lõhkusid Lõuna-Ameerika kaitse, mis ei toiminud selles kohtumises kõige paremini. Musa viigistab 47. minutil seisu. Numbrid 2 - 2 süttivad tahvlil.

Möödub vaid mõni minut ja argentiinlased löövad kolmanda värava nurgast. Kohtumise 50. minutil viib Marcos Rojo taas Argentina 3 - 2 juhtima.

Veel umbes paarkümmend minutit oli lõuna-ameeriklastel palli valduses eelis, tekitades ohtlikke momente. Kuid nigeerlased ründasid järsult kuni 75 minutit. Musal oli suurepärane võimalus kübaratrikk välja anda, kuid ründaja ei muutnud hetke.

Viimased viisteist minutit möödusid Nigeeria juhtimisel. Aafrika jalgpallurid surusid lõunaameeriklased karistusalale. Argentiinlased said vaid vasturünnakuid teha. Meeskondade aktiivne tegevus ei toonud aga enam uut löödud väravat - mäng lõppes Argentina minimaalse eduga 3 - 2.

Mõlemad meeskonnad pääsevad turniiri playoff-etapile. Argentina võidab kolmes kohtumises kolm võitu ja juhib F-gruppi, Nigeeria tuleb nelja punktiga teiseks. Nüüd ootavad meeskonnad Brasiilias toimuva jalgpalli maailmameistrivõistluste otsustavate kohtumiste algust.