2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Bosnia Ja Hertsegoviina - Iraan

Enne viimast mängu kaotasid bosnialased kõik võimalused jätkata võitlust FIFA maailmakarika play-off'is. Eurooplased plaanisid aga turniiril võita vähemalt ühe matši. Viimane rivaal oli nende jaoks Iraani meeskond, kellel oli enne F-grupi kolmanda vooru mängu võidu korral teoreetilised võimalused jätkata võitlust jalgpalli maailmameistrivõistluste play-off-etapil.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas läks mäng Bosnia ja Hertsegoviina - Iraan

Tundus, et Bosnia meeskonnal oli nimedes tugevam nimekiri. Vähemalt paljud Bosnia jalgpallurid mängivad Euroopas tuntud klubides. Iraanlased näevad nende taustal välja palju tagasihoidlikumad. Võib-olla määras see kindlaks Bosnia territoriaalse eelise.

Eurooplased alustasid matši aktiivsemalt. Edin Dzekol oli juba esimestel minutitel võimalus, kuid ta ei suutnud vaatepunktist väravat lüüa. Bosnia ründaja lõi värava veidi hiljem. 23 minutit hiljem lõi Dzeko karistusalas väljast otse iraanlaste värava nurka. Eurooplased läksid juhtima 1 - 0.

Iraani meeskonda esimesel poolajal võib eristada ohtliku löögiga bosnialaste värava põiklati. Shojayei tabas minut pärast seda, kui iraanlased palli mööda lasid, ohtlikult väravasse. Iraani rahvuskoondisel jäi väravast üsna vähe puudu.

Kohtumise esimene pool lõppes bosnialaste minimaalse eduseisuga 1 - 0.

Teisel poolajal suurendasid bosnialased eduseisu. Pärast Iraani jalgpallurite eksimist oma poolel väljakul mängisid eurooplased kombinatsiooni, mis lõppes teise väravaga. Pjanich eristas ennast 59. minutil. Pärast seda väravat oli matši võitjat juba lihtne ennustada.

Iraanlased ei lahkunud aga väljakult ilma oma väravata. 82. minutil sulges Reza Guchannejhad söödu Iraani rünnaku vasakult äärelt. 2 - 1 juhtisid endiselt bosnialased. Iraanil oli võimalus noppida vähemalt viik, kuid seda ei juhtunud.

Kõik Iraani jalgpallurite ja fännide lootused purustati Avdiy Vrshaevichi väravaga, mis järgnes vahetult pärast iraanlaste värava löömist. Eurooplaste kiire rünnak viis selleni, et 83. minutil tehti seisuks 3 - 1 Bosnia kasuks.

Bosnialased võitsid Brasiilias esimese ja viimase MM-võidu, samal ajal kui iraanlased lõid turniiril esimese ja ainsa värava. Nüüd suunduvad mõlemad meeskonnad koju.