2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Uruguay - Inglismaa

19. juunil Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel kohtusid B-grupi teises voorus Uruguay ja Inglismaa rahvuskoondised. Mõlemad meeskonnad alistati esimeses ringis, nii et matš Sao Paulos pidi olema mõlema meeskonna jaoks üks olulisemaid. Kaotuse korral vähendaksid rahvuskoondised oma võimalusi surmagrupist välja pääsemiseks.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti Uruguay - Inglismaa

Kõik Sao Paulo staadioni tribüünidel olnud fännid ootasid säravat, suurejoonelist ja kirglikku jalgpalli. Paljud vaatajad ootasid seda matši põnevusega, sest said aru, et selles mängus saab rahvuskoondiste jaoks kõik otsustada.

Matš osutus tõesti väga huvitavaks ja põnevaks. Esimese ohtliku hetke lõid britid. Pärast standardist viilimist lõi Rooney poole meetri pealt peaga tühja värava. Kõik Briti fännid haarasid pead ja Rooney oleks ise sama teinud, kui ta ainult poleks streigi ajal õhus rippunud. Uruguaylased vastasid ohtliku löögiga, kuid pall jäi väravajoonest tolli kaugusele.

Tuleb tunnistada, et Inglismaa valdas palli rohkem, kuid nad olid esimesed, kes selle loovutasid. 39. minutil töötas Lõuna-Ameerika ründajate kamp Cavani - Suarez. Esimene andis hämmastava söödu täpselt Suarezi pähe ja kohtumise skoor avati. Uruguaylaste rõõmul ei olnud piire, sest see oli väga oluline pall.

Esimesel poolajal publik rohkem väravaid ei näinud. Lahkumine toimus kohtumise teisel poolel.

Pärast pausi surusid britid uruguailased värava juurde. Jalgpalli esivanemate rünnakud olid kõige ohtlikumad, kuid üsna väheseks värava jaoks ei piisanud. Wayne Rooney lööb poolaja keskel Muslera ligi 9 meetri pealt. Hetk oli kõige ohtlikum. Keegi ei katnud Suurbritannia ründajat karistusalas. Kõrgklassi meister on kohustatud selliseid hetki realiseerima.

Rooney lõi siiski värava. 75. minutil sulges ta söödu äärelt ja viigistas seisu. Uruguay ei pidanud üsna vähe vastu. Oli tunne, et nüüd panevad britid vastase pigistama. Kuid jalgpall on ettearvamatu. 85. minutil viib Muslera palli kaugele ette, Cavani võitleb ratsapalli pärast brittide kaitsjaga. See viib lõpuks selleni, et Luis Suarez langeb Hartiga kohtumisele. Tugevaim löök ja skoor oli taas Uruguay kasuks - 2 - 1. Pärast sellist šokki üritasid britid küll taastuda, kuid ei suutnud seda teha.

Matši kangelaseks tõusnud Luis Suarez vahetati välja. Ja lõpuvilega kohtunik fikseeris Uruguay võidu. Lõuna-ameeriklaste fännid pisarsilmil rõõmustasid selle sündmuse üle. Suarez ise peaaegu nuttis õnnest. Kuid see on alles turniiri algus.

Uruguaylaste võit suurendas oluliselt võimalusi alagrupist pääsemiseks ning britid saavad loota vaid imele. Palju sõltub järgmisest Itaalia - Costa Rica matšist. Igal juhul on olukord surmagrupis väga segane.