2014. Aasta Maailmakarika 1/8-finaalid: Costa Rica - Kreeka

29. juunil toimus Brasiilias Recife linnas Brasiilias toimuva jalgpalli maailmameistrivõistluste 1/8-finaali neljas kohtumine. Kohtusid Costa Rica ja Kreeka meeskonnad, kes sensatsiooniliselt pääsesid turniiri otsustavasse etappi.

2014. aasta maailmakarika 1/8-finaalid: Costa Rica - Kreeka

Paari Costa Rica - Kreeka peeti play-off ’i teiste meeskondade seas kõige nõrgemaks. Nende meeskondade omavaheline mäng oli selle selge kinnitus.

Esimene poolaeg oli igav. Costa Ricanlased üritasid esinumbrit mängida ja kreeklased tegid vasturünnakuid, kuid värava löömise võimalusi praktiliselt polnud. Pall liikus aeglaselt, pealtvaatajad nägid väljaku keskel võitlust, meeskonnad häirisid väravavahte harva.

Kohtumise esimese poole meeldejäävate hetkede hulgast võib välja tuua kreeklaste ohtliku rünnaku, kui Euroopa mängija lähedalt ei suutnud vastaste väravasse lüüa. Appi tuli Costa Rica väravavaht Navas.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga.

Kohtumise teise poole alguses avasid Costa Ricalased konto. 52. minutil tabas Brian Ruiz kõige täpsema löögiga Euroopa värava alumise nurga. Costa Rica juhtis 1 - 0. Pärast seda hetke hakkasid kreeklased aktiivselt survet avaldama, püüdes olukorda kesk-ameeriklaste väravate juures eskaleerida. See aga ei õnnestunud, võimalusi oli vähe. Kuid spordivarandus pöördus ikkagi kreeklaste poole.

Juba kokkusurutud ajal mängis Papastatopoulos viimistlusliigutusi suurepäraselt ja viigistas seisu. Kreeklased haarasid regulatsiooniajal viigi. Lisaks oli eurooplastel veel üks hetk Costa Ricansi värava löömiseks kohtumise põhiajal. Kuid väravavaht Navas päästab oma meeskonna, kui ta tabas Kreeka mängijat lati alt.

Lisaajal ei näinud pealtvaatajad väravaid, kuid tuleb tunnistada, et kreeklased olid väravale lähemal. Juba kohtumise 121. minutil lasi Mitroglu reaalse võimaluse värava löömiseks. Kreeka mängija tulistas väravast lähedalt, kuid lasi väravast mööda.

Mäng lõppes viigiga, seetõttu otsustati teist korda turniiril järgmisele etapile jõudmise saatus penaltiseerias.

Õnn naeratas Costa Ricale. Kõik viis mängijat muutsid oma löögid, mis viisid kesk-ameeriklased võitma penaltitega 5: 3. Costa Rica mängib nüüd veerandfinaalis Hollandit ja Kreeka läheb koju.