2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Ivoire-Jaapan Kohtumine Toimus

14. juunil lõppes Brasiilias toimunud MM-il C-kvarteti esimene voor. Kolumblaste järel astusid võitlusse Iuvarianid ja Jaapanlased. Esimese vooru teine kohtumine toimus Recifes Arena Pernambucos, mahutades umbes 46 000 pealtvaatajat.

mundial_
mundial_

Matš algas mõlema meeskonna poolt laisalt. Aafriklased üritasid palli kontrollida, kuid jäi mulje, et elevandiluurannikud ei kavatse aasialaste väravat eriti ohustada. Palli rahulik veeremine kestis kuni 16 minutit, kui endine Moskva "armee" Honda mängija saatis vasaku jalaga palli aafriklaste väravatesse. Kogu Jaapan oli rõõmus, kui nende rahvusmeeskond liidrikohale asus. Tuleb tunnistada, et löök osutus mitte ainult tõhusaks, vaid ka tõhusaks. Karistusala väljastpoolt lõi Honda värava koletu jõuga lähinurka, nii et Elevandiluuranniku väravavaht isegi ei liikunud, sest see oli kasutu.

Esimene poolaeg lõpetati Jaapani rahvuskoondise minimaalse ülekaaluga. Äärmiselt ohtlikest hetkedest polnud vaja rääkida.

Kohtumise teine pool ei saanud aasialastele meele järele olla. Mäng oli sama mõõdetud ja kiirustamatu. Jaapani rahvuskoondise kaitses oli aga kaheminutiline rike, mis viis Elevandiluurannikele kaks väravat.

Kõigepealt saatis Boni 64. minutil pärast rünnakut paremalt äärelt palli peaga jaapanlaste väravasse. Kaks minutit hiljem loovad sarnases olukorras teise värava Itaalia "Roma" ründaja ja Elevandiluuranniku rahvusmeeskond Gervinho. Ründaja suunab palli värava lähinurka.

Kohtumise kohtuniku viimane vile oli tunnistajaks aafriklaste tahtlikule võidule seisuga 2 - 1. Elevandiluurannikud koguvad kolm punkti ja jõuavad järele hiilgavatele kolumblastele.