2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Läks Mäng Kreeka - Côte D'Ivoire

24. juunil Brasiilias peetud jalgpalli maailmameistrivõistlustel Kreekas - Côte d'Ivoire peetud mängus otsustati Kvarteti S. aafriklaste võistkondadele jätkata turniiril võitlust teise play-off-etapi pääsme saatus, korraldati viik ja eurooplastel oli vaja ainult võitu.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas läks mäng Kreeka - Côte d'Ivoire

Mäng algas heas tempos. Mõlemad meeskonnad üritasid võimalikult kiiresti väljaku keskelt mööduda ja ähvardada vastase väravat. Tuleb tunnistada, et kreeklased nägid kohtumise esimeses pooles paremad välja. Neil olid sisukamad rünnakud vastase värava vastu.

Võime öelda, et mäng oli kokkupõrkekursil ja eurooplased olid vasturünnakutes ohtlikumad. Ühes neist raputas Holebas ilusa löögiga Aafrika värava põiklatti. Kreeklastel jäi enne väravat üsna vähe puudu. Saatus andis siiski poolehoiu tagasi. 42. minutil viis Elevandiluuranniku kaitsja ränk viga selleni, et Samaris läks Elevandiluuranniku väravavahiga kohtumisele. Kreeklasele ei maksnud matšis konto avamine. Eurooplased tulid ette 1 - 0. Tulemustabeli seis enne vaheaega ei muutunud.

Kohtumise teises pooles püüdsid Elevandiluurannikud aktiivsemad välja näha, siiski parandasid kreeklased ka distsipliini ja mängukorraldust. Eurooplased said häid rünnakuid. Ühes neist päästab põiklatt taas aafriklased. See oli 68. minutil. Kuni selle ajani ei kasutanud kreeklased mitmeid väravavõimalusi. Kuid nagu te teate, kui te ei löö skoori, siis lasete sellest ise puudust. Ja nii see juhtus.

Wilfried Boni viigistas 74. minutil Côte d'Ivoire'i hea kiirrünnaku järel seisu. 1 - 1 viik viib Aafrika koondise juba jalgpalli maailmameistrivõistluste 1/8-finaali.

Kreeklastel oli aga oma mees peakohtuniku näol. Kindlal ajal määrab matši peakohtunik Aafrika koondisele penalti. Samaras läheneb pallile ja viib kreeklased play-offi. Pärast väga vastuolulist episoodi karistuste määramisega napsasid kreeklased mängu lõpuminutitel 2 - 1 võidu. Rikkumishetk tekitab endiselt palju poleemikat.

Kreeklased jätavad Elevandiluuranniku turniiri taha ja pääsevad 1/8-finaali. Eurooplaste rivaalideks saab olema Costa Rica rahvusmeeskond.