Kuidas Läks Venemaa-Poola Kohtumine Euro 2012-l

Venemaa-Poola jalgpallimängu tulemus jättis konkurentidele hea võimaluse pääseda Euro 2012 veerandfinaali, kuid järgmised mängud ei vastanud fännide ootustele ja nende grupis favoriidiks peetud meeskonnad langesid turniirilt välja.

Kuidas läks Venemaa-Poola kohtumine Euro 2012-l

Euro 2012 teise mängu pidas Venemaa rahvusmeeskond turniiri ühe võõrustaja - Poola meeskonna vastu. Grupi etapi kohtumine toimus Varssavis rahvusstaadionil.

Matši algus osutus Venemaa meeskonna jaoks raskeks. Mõlema võistkonna sportlased olid närvilised ja tegid sundimatuid vigu. Võõrustajad ründasid sagedamini, ehkki pall kuulus rohkem Venemaa koondise mängijatele.

Kohtumise esimese poolaja lõpus avas skoori Alan Dzagoev. 36. minutil pärast Andrey Arshavini üleminekut lõi ta vastaste vastu turniiril kolmanda värava. Pärast värava löömist hakkasid venelased vähem aktiivselt mängima, andes initsiatiivi Poola jalgpalluritele.

Staadioni omanikud said rõõmu põhjust kohtumise 58. minutil. Elegantse palli Malafeevi värava esikümnesse lõi Poola rahvusmeeskonna kapten Jacob Blashchikovsky. Sellest hetkest alates kulges mäng “kokkupõrkekursusel”.

Mängijate emotsioonid läksid sageli lubatust kaugemale. Mängu 60. minutil sai hoiatuse kodumeeskonna ründaja Robert Lewandowski. Ta sai kollase kaardi karmi löögi eest jalgadele Igor Denisovile, kes omakorda ei jäänud võlgu ja teenis kohtunikuga rääkimise eest kollase kaardi.

Kohtumise lõpus avaldas Venemaa koondis küll vastase territooriumile survet, kuid taktika ei toonud soovitud tulemust. Venelaste treener Dick Advocaat asendas Aleksander Keržakovi, kelle asemel ilmus väljakule Roman Pavljutšenko.

Kohtumise kohtunik lisas mängu tavapärasele ajale veel kolm minutit. Venelased võisid raskes mängus võidu noppida. Arshavini jõupingutustega loodi väravavõimalus, kuid Poola väravavahi Przemyslav Tytoni usaldusväärne mäng takistas mängijatel seda kasutamast. Vastasseisu lõpus oli võõrustajatel õigus saada karistuslöök, kuid ta ei muutnud ka tablool seisu. Tulemus 1: 1 - just temaga lahkusid võistkonnad väljakult.