Zenit Tuli Venemaa Meistriks Enne Tähtaega: Kuidas Võitu Tähistati

17. mail 2015 tuli Peterburi Zenit neljandat korda Venemaa meistriks. Seekord enne graafikut, veel kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu, pärast viigimatši (1: 1) Ufaga. Sellel võistlusel lõi Hulk 32. minutil esimese värava, seejärel Ufa poolelt, 87. minutil viigistas Haris Khanjich seisu.

Zenit tuli Venemaa meistriks enne tähtaega: kuidas võitu tähistati

Peterburi võimud olid võimalike rahutuste jaoks ette valmistunud, kui matš veel kestis, olid umbes 10 minutit enne selle lõppu siseväed juba mööda platsi fännide sektori poole tormanud. Ehkki tribüünidel ei olnud märke julmustest, blokeerisid sõdurid fännidele juurdepääsu kahele poolele väljakule.

Kui aga selgus, et meistriks oli Zenit, andsid meeskonna toetajad siiski tormilise rõõmu. Fännid jooksid väljakule, mõned üritasid mängijaid kallistada ja karjusid. Ühel fännil õnnestus Oleg Šatov tervitades õlale patsutada, siis sidusid politseinikud mehe kinni. Korrakaitsjad pidid kuduma veel ühe fänni neljaks ja kaks korda.

Venemaa kõrgliiga jalgpalli meistrivõistlustel Zeniti võidu tähistamine on viimase vooru lõpus ulatuslik. Siis autasustatakse võistkonda karika, "kuldsete" T-särkidega jne. Kuid pühapäeval, 17. mail oli ikka palju šampust ja siirast rõõmu.

Witzel sirutas oma salli mitu korda välja sõnadega “2014/15 meistrid”, Hulki naine ja kaks tema last jooksid väljakule, kandes Brasiilia ründaja fotodega T-särke. Nad tantsisid koos jalgpalluritega ja ajasid tribüünide ees oranži palli taga.

Anatoli Tõmoštšuk - organiseeris Zeniti mängijatele meeskonna Villash-Boasha kiikumiseks. Rondon hüppas jalgpallurite organiseeritud rongkäigus staadionil Smolnikovi selga. Tribüünidelt viskasid nad Zeniti meeskonnale - võitjale - igasuguseid asju. Lodygin viskas vastuseks fännidele kinda.

Siis avas Tõmštšuk, juba riietusruumis, šampuse ja valas Keržakovile ja Anyukovile vahtu. Malafeev maksis seltsimehele kättemaksu - valas šampust pähe ja T-särgi peale. Kõik olid muidugi rõõmsad ja naersid - Zenit on jälle meister ja isegi graafikust ees!

Tantsisid Hulk, Dani, Witzel ja Krishito ning laual oli itaallane. Mõni minut hiljem muutus hiiglaslik sinine laud magusa alkoholiga kleepuvaks. Hulk rääkis kaameratele, et maitses võidu magusat maitset. Kuid Šatov oli kõigist kõige täpsem: „Hea, et Zenit tuli meistriks kaks vooru enne lõppu. Tegelikult olime sel aastal kõige tugevamad ja oleksime võinud võita ka varem, 5 või 6 vooru enne meistrivõistluste lõppu."

Varem võitis Zenit Venemaa jalgpallimeistrivõistlused 2007. aastal, samuti 2010. aastal ja hooajal 2011–2012. Samuti oli jalgpalliklubi 1984. aastal NSV Liidu meister. Venemaa praeguse meistrivõistluste võit oli Andre Villas-Boas (Portugali treener) Peterburi meeskonnaga esimene.

Nüüd mängib FC Zenit Venemaa superkarika eest Moskva Lokomotivi või Krasnodar Kubaniga. Ja järgmisel hooajal mängib meeskond Meistrite liigas.