Copa America 2016: Mängu Tšiili - Boliivia ülevaade

Pärast ebaõnnestunud starti Copa America'l (kaotus Argentinale) pidid tšiillased alagrupiturniiri teises voorus punkte koguma. Tšiili rahvuskoondise rivaalid olid teises mängus Boliivia jalgpallurid.

Copa America 2016: mängu Tšiili - Boliivia ülevaade

Mõlemad rahvusmeeskonnad kaotasid turniiril oma esimesed kohtumised sama skooriga 1: 2. Tšiillased ei suutnud Argentina rahvusmeeskonnale vastu panna ja boliivlased kaotasid Panama meeskonnale paljuski sensatsiooniliselt. Mõlemad meeskonnad seadsid endale enne teisi matše endale võiduülesande, et säilitada võimalus D-alagrupist välja tulla.

Mäng algas Tšiili rahvusmeeskonna ülekaaluga, kuid tõsiseid skoorimisvõimalusi mängu esimesel pooletunnil ei tulnud. Alles viimase viieteistkümne minuti jooksul suutsid tšiillased Boliivia väravavahi väravas luua mitu teravat olukorda. Head võimalused olid Pinillal ja Sanchezil, kuid kuulsate mängijate tabamustel puudus täpsus. Kohtumise esimene pool lõppes tulemustabelil nullidega.

Vähem kui minut pärast kohtumise teise poole algust avas Tšiili rahvusmeeskond skoori. Boliivlane Juan Carlos Anse kaotas karistusala lähedal palli, millest mööda ei läinud Arthur Vidalile abiks olnud Mauricio Pinilla. Tšiili läks juba 46. minutil juhtima 1: 0.

61. minutil põrkas Boliivia rahvusmeeskond tagasi. Kõige ilusama värava lõi Jasmani Campos. Boliivlane lõi võimsa karistuslöögi värava võrku. Claudio Bravo oli jõuetu. Numbrid 1: 1 süttisid tablool.

Pärast palli loovutamist lisasid tšiillased rünnakutegevuses veelgi. 73. minutil vastas Sanchez karistuslöögiga, kuid Boliivia väravavaht pareeris palli, mis saadeti väga nurka. Arturo Vidalil oli ka väravavõimalusi, kuid Bayerni mängijal nappis täpsust ja vahel ka õnne.

Kohtumise otsustavaks segmendiks lisati põhiajale 8 minutit. Tšiili jalgpallurid surusid järjest ohtlikumalt vastase väravasse, kui lõpuks, 8. vigastusminutil, näitas kohtunik Boliivia koondise väravas asuvat punkti. Pärast karistusalasse löömist sattus pall Jasmine Campose kätte ja kohtunik tegi väga mitmetähendusliku otsuse. 10. peatusminutil Arturo Vidal ei eksinud - 2: 1 Tšiili kasuks.

Boliivlastel oli suurepärane võimalus tagasi võita. Matšile lisatud 12. minutil ei pääsenud Rodrigo Ramallo kõige soodsamalt positsioonilt Claudio Bravo värava nurka. Pärast tema lööki üheteistmeetrise märgi alalt möödus pall latist paar sentimeetrit.

Kohtumine lõppes tulemusega 2: 1 Tšiili rahvuskoondise kasuks. See matš oli Copa America üks intensiivsemaid ja dramaatilisemaid vastasseise alagrupiturniiril.