Copa America 2016: Haiti - Peruu Mängu ülevaade

B-alagrupimängud Copa America 2016 algasid Haiti ja Peruu rahvuskoondiste vastasseisuga. Nende rivaalide kohtumine toimus Washingtonis 75 000 pealtvaatajat mahutaval staadionil.

Copa America 2016: Haiti - Peruu mängu ülevaade

Enne kohtumise algust peeti vastasseisu favoriitideks Peruu rahvuskoondise mängijaid. Klassi sportlaste erinevus ilmnes juba esimestest minutitest - peruulased haarasid täielikult initsiatiivi ja ründasid sageli haiti väravaid. Haiti rahvuskoondise mängijad suutsid alles esimese poolaja keskpaigaks leida jõudu mitmeteks sisukateks rünnakuteks, kuid väravaid nad ei löönud. Esimese poolaja kõige ohtlikum hetk perulaste väravas oli vabalöök Mechak Jerome poolt. Karistusala ümardamisest välja lastud pall lendas üle lati. Pärast seda hakkasid peruulased uuesti ohtlikult ründama, kuid pall ei ületanud väravajooni. Poolaja viimasel minutil päästis haitlased postist pärast lööki väljastpoolt Edison Florese karistusala.

Teine poolaeg algas ka Peruu rahvusmeeskonna rünnakutega. Kogu kohtumise jooksul lõid lõunaameeriklased mitu korda vastase väravat, neil oli palli valduses eelis. Selle tagajärjel ei suutnud haiti elanikud 61. minutil väravat tervena hoida. Edison Flores andis suurepärase söödu vasakult äärelt, mille sulges Paolo Guerero. Värav osutus väga tõhusaks: Guerero viis sügisel peaga palli Haiti rahvusmeeskonna väravasse.

Kohtumise lõpuni skoor tablool ei muutunud. Haiti rahvusmeeskond ei suutnud löödud väravale adekvaatselt reageerida. On tõenäolisem, et haitlased oleksid võinud teise värava lüüa.

Lõppskoor 1: 0 fikseeris Copa America 2016 esimese vooru mängu järel kolme punkti koguva Peruu rahvusmeeskonna võidu.