America's Cup 2016: Kolumbia - Costa Rica Mängu ülevaade

Pärast võitu kahes esimeses kohtumises on kolumbialased juba kindlustanud oma koha Copa America 2016 järgmisele etapile. Finaalmängus pidi rahvusmeeskond kohtuma Costa Ricaga.

America's Cup 2016: Kolumbia - Costa Rica mängu ülevaade

Turniiril võitluse jätkamiseks vajasid Costa Ricalased võitu matšis Colombiaga. Pealegi oli soovitav palju skoorida, sest ameeriklaste paraguaylaste alistamise korral arvutataks väravate vahe Paraguay ja Costa Rica rahvuskoondiste vahel. 2014. aastal Brasiilias toimunud maailmameistrivõistlustel (Costa Rica) peamiseks sensatsiooniks tõusnud meeskond andis omalt poolt endast parima - nad võitsid võidu Colombia üle.

Matš Colombia - Costa Rica osutus turniiri seni kõige põnevamaks. Pealtvaatajad nägid viit löödud väravat, millest esimene tehti juba teisel minutil. Venegas väljastpoolt karistusala saatis palli uhke löögiga ülemisse nurka. Costa Rica rahvusmeeskond asus juhtima 1: 0.

Colombia jalgpallurid põrkasid kiiresti tagasi. Juba 6. minutil muutus skoor tablool võrdseks. Eristas Frank Fabre. Edaspidi mängiti mängu kahe otsaga rünnakutega, milles Costa Ricalased olid edukamad. Nende rünnakutegevuse tulemuseks oli omavärav. 6. minuti kangelane Fabra lõikas palli enda väravasse. Oma fännide rõõmuks asusid Costa Rica jalgpallurid 2: 1 juhtima (34. minut oli stopperil).

Teisel poolajal jätkusid väravad mõlema vastase vastu. Esiteks suurendasid Costa Ricalased eduseisu. 58. minutil andis Brian Oviedo resultatiivse söödu Celso Borgesele, kelle löök värava alumisse nurka oli täpne. Costa Ricanlased asusid kahe värava vahega juhtima. Enne kohtumise lõppu muutus skoor tablool taas.

Kolumbia liider Juan Cuadrado sooritas abisöödu Marlos Moreno Duranale, kes tulistas väravavahi väljastpoolt karistusala. Tugevalt saadetud pall lendas värava lähinurka. See värav jäi matšis viimaseks.

Lõppseis 3: 2 Costa Rica rahvusmeeskonna kasuks rikkus kolumblaste meeleolu alles play-offi eel. Ja võitjate endi jaoks ei toonud see loodetud tulemust: ameeriklased võitsid oma matši Paraguay vastu. Nii saab Colombia rahvusmeeskond A-grupis teise koha, samal ajal kui Costa Rica langeb kolmandale kohale ja langeb turniirilt välja.