Kui Kaua Korvpallivõistlus Kestab?

Sisukord:

Korvpallimäng on üks populaarsemaid maailmas, kuid mitte kõik ei oska öelda, kui kaua üks korvpallimäng kestab. Veerandid, ületunnid, pausid, ajalõpp - nende kestus on sageli küsitav.

Kui kaua korvpallivõistlus kestab?

Kuidas korvpallis aega loetakse

Korvpall on üks neist spordialadest, kus hoitakse netoaega. Kohtuniku stopper töötab ainult siis, kui pall on mängus. Kui ta lahkub väljakult või tekivad teist laadi pausid, siis mänguaeg peatatakse. Selle loendamine algab uuesti pärast palli mängimist.

Mäng ise on jagatud neljaks võrdseks veerandiks. Need võivad kesta kas 10 või 12 minutit. Samal ajal harjutatakse praegu 12-minutilisi segmente ainult Põhja-Ameerikas eksisteerivas riiklikus korvpalliliidus (NBA). Kõigil teistel turniiridel on üks veerand 10 minutit pikk.

Mäng algab hüppepalliga, mida mängitakse väljaku keskmises ringis. Veerandite vahel on 2 minutit pause. Sel juhul eraldatakse teine ja kolmas veerand pika vaheajaga - 15 minutit.

Korvpallimatši võidab mänguaeg (40 või 48 minutit, vastavalt reeglitele) kõige rohkem punkte saanud meeskond. Kui skoor on võrdne, määratakse ületunnid (lisaks 5 minutit). Võistkonnad mängivad seni, kuni selgub võitja. Viike ei saa olla, seega kulutatakse nii palju ületunde kui vaja (üks, kaks, kolm jne).

Kõik toodud arvud viitavad neto mänguajale. Kui võtame tavapärase aja, siis korvpallimäng võtab reeglina aega umbes 1-2 astronoomilist tundi (mängus pausidega, pauside, ületundidega).

Erireeglid

Igale meeskonnale antakse ühe rünnaku eest 24 sekundit (NBA-s - 32). Aega loetakse hetkest, kui pall mängija kätele lööb, ja enne selle aegumist peab meeskond korvpalli "kestast" lahti saama. Vastasel juhul katkestab kohtunik vilega rünnaku ja annab palli teisele meeskonnale. Reeglina lõpeb valdus viskega vastase rõngale.

Lisaks tuleb palli esimesel kaheksal sekundil pall enda enda poolt väljakult teisele poole viia. Ja viskamisel või vabaviske ajal peab pall korvpalluri kätest 5 sekundi jooksul lahkuma. Samuti kehtib reegel 3 sekundit: see on tähtaeg, mille jooksul mängija peab olema vastase rõnga all.

Mängu kestuse rekord

2006. aastal korraldas Põhja-Ameerika kõigi aegade pikima korvpallimängu. Duke'i ja Põhja-Carolina meeskonnad mängisid laupäeva hommikust esmaspäeva õhtuni üle 58 tunni. Matš toimus spetsiaalselt ajarekordi püstitamiseks ning piletimüügist saadud tulu suunati heategevuseks.