America's Cup 2016: Argentina - Panama Matši ülevaade

D-kvarteti esimese etapi esimese vooru kohtumises alistas Argentina rahvusmeeskond raskusteta tšiillased. Sinimustvalge teine rivaal turniiril oli vähem ambitsioonikas meeskond - Panama meeskond.

America's Cup 2016: Argentina - Panama matši ülevaade

Argentina rahvusmeeskonda peetakse juubelil toimunud Ameerika karikavõistluste peafavoriidiks. Sellega seoses ei oleks pidanud mäng Panama rahvusmeeskonnaga olema argentiinlaste jaoks eriti keeruline. Väljakul sensatsiooni polnud. Argentina rahvusmeeskonnal oli totaalne eelis ning ta sai suure ja kindla võidu.

Argentiinlaste algkoosseisus polnud jällegi kaptenit. Lionel Messi pole pärast vigastust veel valmis koondises mängima. Kuid isegi ilma Messita lõid argentiinlased varase värava. 7. minutil rippus karistuslöögist tulnud Angel Di Maria hästi väravavahi platsi piirkonnas, kus Nicolas Otamendi peaga palli võrku saatis. Argentina asus juhtima 1: 0.

55 tuhat pealtvaatajat ootas argentiinlaste teist väravat üle tunni, ehkki isegi esimesel poolajal võis Gonzalo Higuain favoriitide eelist suurendada. 61. minutil toimus Lionel Messi kauaoodatud väljakule pääsemine ning seitse minutit hiljem lõi Argentina kapten oma turniiril esimese värava täpse löögiga karistusalas.

Lionel skooris veel kaks korda. Kõigepealt lõi argentiinlaste rünnakute liider 78. minutil vabalöögist üheksa paremat ja lõi siis kolm minutit enne kohtumise lõppu kübaratriki.

Lõppskoori pani tablool veel üks Argentina koondise staarründaja Sergio Aguero. Ründaja saatis palli peaga väravasse 90. minutil pärast Marcos Rojo allahindlust.

Kohtumise lõppskoor 5: 0 Argentina koondise kasuks tagas võitjatele pääsu play-off-etapile. Argentiinlastel on turniiril kahe matši järel kaks võitu. Panamale on jäänud vaid kolm punkti.