Miks Jätsid Olümpiakohtunikud Briti Võimlejad Hõbemedalist Ilma

2012. aasta Londoni olümpiamängud ei möödu skandaalideta, sealhulgas kohtunikud. Märkimisväärset nördimust põhjustas Jaapani universaalse meeste võimlemismeeskonna üleskutse, mis muutis võistkondade positsiooni poodiumil täielikult.

Miks jätsid olümpiakohtunikud Briti võimlejad hõbemedalist ilma

30. juulil 2012 peeti Londoni olümpial meeste kunstivõimlemise üldvõistlus. Saadi järgmised tulemused: 1. koht Hiina võimlejatele (275, 997 punkti), teine koht Suurbritannia sportlastele (271, 711 punkti) ja kolmas Ukraina (271, 526 punkti). Jaapani võimlejad olid alles neljandal kohal. Kogu võistluse vältel läksid jaapanlased enesekindlalt teiseks, kuid kaks hobusel langemist järjest jäid nad võitjate selja taha.

Ukraina ja Suurbritannia sportlased valmistusid juba edu tähistama, kui Jaapani rahvusmeeskond esitas tulemuse vastu protesti. See juhtus pärast tulemuste väljakuulutamist, nii et sportlased olid oma võidus kindlad. Jaapani esindajad ei olnud hobusel lõppharjutuses Kohei Uchimura skooriga rahul - ta sai 13, 466 punkti. Hoolimata asjaolust, et Jaapani sportlane kukkus soorituse ajal mürsku, mida peetakse rängaks veaks, leidsid kohtunikud võimaluse tema hinnangut muuta - see tõsteti 0,7 punktiga.

Selle tulemusena kasvas Jaapani meeskonna üldtulemus 271,952 punktini, mis võimaldas neil saada teise koha. Seega jäi kuld Hiina sportlastele, hõbe läks jaapanlastele ning britid, kaotades hõbeda, jäid pronksile. Ukraina võimlejad jäid kogu riigi suureks kahetsuseks medalita.

Mitmevõistluse tulemust hinnatakse kuue harjutuse hinnangute järgi: vabatehnika, võlv, paralleelvardad, ristlatt, rõngad ja hobune. Teist järjestikust olümpiamängu saavutab Hiina rahvuskoondis tingimusteta esikoha.

Paraku said venelased David Beljavski, Denis Abljazin, Aleksander Balandin, Igor Parkhomenko ja Emin Garibov nendel võistlustel tulemusega 269, 603 punkti ainult kuuenda koha. Fännid panid neile suuri lootusi, sest pärast kvalifikatsioonivõistlust jäid nad teiseks, kuid vead võlvis ja hobusel olid meie meeskonna jaoks kriitilised.