2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Itaalia - Uruguay

24. juunil toimus Brasiilia linnas Natalis D-alagrupi kõige tähtsam kohtumine. Itaalia ja Uruguay rahvusmeeskonnad võitlesid play-off-etapile pääsemise eest. Itaallased olid viigiga rahul, samas kui lõuna-ameeriklased vajasid ainult võitu.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti Itaalia - Uruguay

Võib-olla tekitab mäng Itaalia - Uruguay kohtunikele pühendatud maailmameistrivõistlustel skandaali. Fännid ei näinud eredat sädelevat jalgpalli. Mäng oli väga tihe ja ettearvamatu. Meeskonnajuhid ei näidanud oma parimaid omadusi, kuid kohtumise peategelane oli inimene, kellel pole midagi pistmist ei Itaalia ega Uruguayga. Mehhikost pärit peakohtunik Rodriguez Marco ütles kohtumise 59. minutil oma kaaluka sõna, saades mängu peategelaseks …

Esimese poolaja algus peeti Euroopa koondise paremusega. Itaallased kontrollisid rohkem palli, proovisid hinge löömisega karistusalas vastase väravat ohustada. Ohtlikke hetki siiski polnud. Balotelli näitas kohutavat mängu - ainus, mida must ründaja platsil teha sai, oli kollase kaardi saamine. Poolaja teisel poolel lisasid uruguaylased, kuid ka nemad ei suutnud superväravamomenti luua. Esimesest poolajast võib meenutada vaid ühte uruguaylaste ohtlikku rünnakut, mille käigus Itaalia väravavaht sisenes mängu kahel korral, itaallased aga mäletavad vaid Pirlo karistuslööki.

Kohtumise teine pool algas tasavägise mänguga ja siis juhtus kohtumise põhiturniir, mis mõjutas kohtumise tulemust efektiivselt. Peakohtunik Rodriguez Marco tuleb 59. minutil esile väga vastuolulise punase kaardiga Claudio Marchisio. Selle episoodi kohta tekib veel küsimusi. Paljudele jäi mulje, et kohtunik ajas kaardid lihtsalt sassi.

Pärast seda hakkasid uruguaylased, kellel oli arvuline eelis, suurte jõududega ründama. Nad surusid itaallaste väravaid, kuid viimased pidasid vastu. Peame tunnistama, et Itaalia koondise väravate juures oli ainult üks ohtlik hetk. Uruguay mängija tulistas väljastpoolt karistusala ohtlikult Euroopa koondise väravat, kuid eksis väravast mööda.

79. minutil mängis kohtumise peakohtunik taas avalikult Uruguay eest. Luis Suarez itaallaste karistusalas hammustab Celini õlga, kuid kohtunik ei näidanud ühtegi kaarti. Sõltumata riiklikest eelistustest teab iga jalgpalli mõistev inimene - see on puhas punane kaart. Kohtunik eksis taas Uruguay kasuks.

Vaid paar minutit pärast nurka lööb Diego Godin peaga, ehk elu peamine eesmärk. Uruguay tuleb kohtumise 81. minutil ette ja kogu Itaalia jalgpall langeb leinasse.

Pärast värava löömist üritasid itaallased rünnata väiksemas koguses, kuid nad ei suutnud midagi teha. 1: 0 võidab Uruguay ja pääseb D-alagrupi teiselt kohalt play-offi. Itaallased moodustavad ka Hispaania, Inglismaa ja mitme teise meistrivõistlustelt lahkuva meeskonna.