MFM-2015 Jäähoki: Kuidas Mängiti Tšehhi - Venemaa Mängu

Kanada linnas Torontos pidas Venemaa jäähokikoondis 2015. aasta uue Moskva aja esimestel tundidel noorte maailmameistrivõistluste viimase alagrupimängu. Venelaste rivaalid olid Tšehhi koondise hokimängijad.

MFM-2015 jäähoki: kuidas mängiti Tšehhi - Venemaa mängu

Venemaa noorte jäähokikoondise jaoks B-grupi teisest kohast kuni MFM-2015 playoff-etapini pidid venelased võitma Tšehhi rahvuskoondise. Matš polnud aga venelaste jaoks parim viis.

Esimese ohtliku rünnaku korraldasid Bragini hoolealused, kuid Venemaa hokimängijatel ei õnnestunud kaks üks-ühele väljumist realiseerida. Tšehhi noored hokimängijad pärast kohtumise avaminutit said kohaga harjunud, mis kajastus ka sihtmärgi laskude lõplikus statistikas. Tšehhid viskasid venelasi 4 korda (12 lasku 3 vastu). Esimese perioodi loogiliseks tulemuseks oli Patrick Zdragli litter 12. minutil. Kohtumise esimene segment lõppes Tšehhi rahvusmeeskonna minimaalse ülekaaluga.

Teisel perioodil üritas Venemaa meeskond aktiivsemalt tegutseda vastase väravas, kuid meie meeskonna ründemängus midagi positiivset ei täheldatud. Samuti oli probleeme venelaste kaitses, mis viis teise loovutatud litini. Pavel Zaha suurendas 25. minutil tšehhide eelist. Pärast seda õnnestus venelastel saada õigus vabaviskele. Kuid Ivan Barbašev ei kasutanud olukorda ära. Tõsi, vene ründaja suutis teisel perioodil siiski skoori murda. 36. minutil võitis Barbašev ühe värava tagasi. Värav löödi siis, kui meie meeskond mängis enamuse. Teine periood lõppes tšehhide minimaalse 2: 1 paremusega.

Viimases dvadtsatiminutkes ei õnnestunud venelastel skoori vahet tasa teha, vastupidi, viimasel perioodil eksis Venemaa meeskond veel kaks korda. Patrick Zdragal suurendas 43. minutil Tšehhi koondise eduseisu. Venelased lasid kohtumise viimasel minutil kohtumise viimase värava tühja väravasse. Tšehhi rahvuskoondise vastu skooris Ondřej Kashe. Matši lõppskoor on 4: 1 Tšehhi noortekoondise kasuks.

Venemaa rahvuskoondise kaotus Tšehhi koondisest lubas venelastel B-grupis saada vaid kolmanda koha. Nüüd saavad USA koondise noortest hokimängijatest veerandfinaali etapil Bragini hoolealuste rivaalid.