MFM-2016: Venemaa - Valgevene Matši ülevaade

Helsingi noorte jäähoki maailmameistrivõistluste grupifaas on tasapisi hoogu võtmas. 29. detsembril pidas Venemaa hokikoondis oma kolmanda mängu. Valeri Bragini hoolealuste rivaalid olid Valgevene hokimängijad.

MFM-2016: Venemaa - Valgevene matši ülevaade

Venelaste vastased alustasid kohtumist aktiivsemalt, sagedamini viibiti Bragini meeskonna kaitsevööndis. See oli osaliselt Venemaa koondislase eemaldamise tagajärg, mis sai kohtumise esimeseks. Kaks minutit enamust suutis meie rahvuskoondise väravavaht Samsonov oma värava puutumatuna kaitsta. Perioodi kümnendal minutil vastasid venelased väravas enamuses. Taaskord näitas turniiril Venemaa noorte meeskond oma klassi liialduse realiseerimisel. Liter on Maxim Lazarevi kontol. Ka mängu teine värav löödi jõumängus. On hea meel, et Venemaa rahvuskoondise mängijad tegid seda, kasutades teist korda arvulist paremust (värava autoriks oli 16. minutil Aleksander Polunin). Esimese perioodi lõpuvärava lõi Venemaa rahvusmeeskonna kapten Vladislav Kamenev, kes suutis Ivan Provorovi siniselt joonelt viskamise järel pulga välja vahetada.

Teisel perioodil publik eesmärke ei näinud. Mängu mängiti mõõdetud tempos Venemaa rahvuskoondise paremusega. Erinevalt esimesest perioodist polnud teises dvadtsatiminutkes penaltite seeriat. Alles perioodi lõpus said valgevenelased õiguse enamusele, kuid venelaste värava poole surumise asemel lasid nad ise peaaegu värava, kui Ivan Provorov läks väravavahiga kohtumisele.

Kohtumise 47. minutil suutsid Valgevene hokimängijad siiski oma litteri visata, mis neile matšis ainsaks jäi. Alexey Patsenkin lükkas plaastrist kummiketta üle Samsonovi väravajoone. Viimane sõna jäi aga Valery Bragini süüdistustele. 48. minutil pani lõppskoori tabloole Alexander Polunin, kes viskas vaadeldavas kohtumises duubli.

Matši tulemus: Venemaa koondise võit klassis tulemusega 4: 1. Nüüd peavad venelased grupi esikoha nimel 31. detsembril Slovakkia rahvuskoondist võitma.