Jäähoki Maailmakarika 2019: Venemaa - Norra Matši ülevaade

10. mail alustas Venemaa koondis teekonda jäähoki maailmameistrivõistlustel 2019. Venelaste esimene rivaalgrupi rivaal oli Norra rahvuskoondis. Mäng toimus Slovakkia pealinnas Bratislavas.

Jäähoki maailmakarika 2019: Venemaa - Norra matši ülevaade

Venemaa rahvusmeeskond alustas ootuspäraselt aktiivselt matši Norra koondise vastu. Venelased ründasid sagedamini, neile kuulus litter rohkem võõras tsoonis. Ainus komponent, milles Venemaa koondis kohtumise alguses kaotas, oli viskamine. Meie keskründajad on kaotanud mängu esimese nelja sissejuhatuse.

Perioodi esimeseks ohtlikuks momendiks võib pidada Nikita Kucherovi värava rünnakut, kes poolelt tsoonilt üritas litrit väravasse smugeldada, kuid kummiketas tabas Norra väravavahi keppi. Peagi tulistas meie kaitsja Dinar Khafizullin ohtlikult väravasse, kuid litter ei ületanud hellitatud linti.

Perioodi keskel teenis Venemaa koondis esimese eemaldamise. Rahvuskoondise kapten Ilya Kovaltšuki peatas ebaseaduslik vastuvõtt. Esimese enamuse realiseerimiseks kulus venelastel 11 sekundit. Evgeni Malkin andis suurepärase söödu väravast väljastpoolt, misjärel avas kohtumise skoori Florida Panthersi ründaja Evgeny Dadonov. Venemaa rahvuskoondise 2019. aasta maailmameistrivõistluste esimese värava teine abistaja oli Nikita Kucherov.

Kohe pärast väravat teenisid venelased eemaldamise. Kuid norralased ei suutnud enamust ümber pöörata, kuigi Vasilevski väravas täheldati ohtlikke rünnakuid.

Perioodi 15. minutil suutsid venelased teise värava lüüa. Värava autor oli Artem Anisimov, kes Grigorenkolt söödu saanud, suutis mürsu ebamugava käe all nihutada ja senti pealt Norra värava ülanurka lüüa. Esimene periood lõppes seisuga 2: 0 venelaste kasuks.

Teist perioodi alustas Venemaa koondis eemaldamisega. Vastase pulgale löömise eest sai Evgeni Malkin kaks trahviminutit. Norralased ei realiseerinud enamust.

Teise perioodi 9. minutil sai Venemaa rahvusmeeskond teise võimaluse enamuses mängida. Ka seekord ei petnud enamusbrigaadi koosseis. Nikita Kucherov ajaperioodi 9. minutil pärast meeskonnakaaslase Tampast üleminekut lõi norralaste väravasse viske paremalt ringilt Mihhail Sergatšov.

Minut hiljem pälvisid venelased taas õiguse mängida enamuses. Kolmandat korda ründas Malkini, Kutšerovi ja Dadonovi juhitud meeskond esimesena rivaalide väravaid. Neljas litter ei tulnud kaua aega. Malkin ja Dadonov kordasid esimese perioodi kombinatsiooni, misjärel Florida ründaja lõi oma teise ja matši neljanda värava.

Kuni perioodi lõpuni konto ei muutunud. Enne viimast vaheaega juhtisid venelased 4: 0.

Venelased alustasid viimast paarikümmet minutit aktiivselt. Juba pooleteise minuti pärast saatis Las Vegase ründaja Nikita Gusev pärast Nikita Kucherovi söötu viienda litri norralaste väravasse. See värav jäi Venemaa koondise jaoks matšis viimaseks.

Ilja Vorobjovi hoolealused olid kohtumise lõpus määritud. Andrei Vasilevsky jättis turniiril oma esimese puhta lehe registreerimata. Norra rahvusmeeskond suutis 17. ja 18. minutil kaks väravat meie väravasse visata. Lõppseisuks on 5: 2 Venemaa koondise kasuks.

Vaatamata kahele lubatud väravale mängisid venelased klassis Norra rahvusmeeskonda. Oli näha, et NHL-i mängijate tase on Skandinaavia hokimängijate omast oluliselt kõrgem.