Jäähoki Maailmakarika 2019: Venemaa - Tšehhi Matši ülevaade

13. mail 2019 kohtus Slovakkias toimuval jäähoki maailmameistrivõistlustel Venemaa rahvusmeeskond esmakordselt 6 parema vastasega. Alagrupi kolmandas ringis pidid venelased võitlema Tšehhi rahvusmeeskonnaga, kes võitis turniiril kaks esimest kohtumist, alistades Rootsi ja Norra meeskonnad.

Jäähoki maailmakarika 2019: Venemaa - Tšehhi matši ülevaade

Kohtumine Venemaa - Tšehhi 2019. aasta jäähoki maailmameistrivõistlustel oli Bratislava grupis alagrupi etapis üks intrigeerivamaid. Milos Riha hoolealustel on hea nimekiri, kus pooled mängijad on pärit Hokiliigast. Seetõttu ei eeldanud keegi, et Venemaa staaridel on Tšehhi tähtedega lihtne matš.

Mõlemad meeskonnad hakkasid mängima ettevaatlikult, minimeerides vigu kaitseliinis. Publik ei näinud esimestest minutitest rünnakute vastaste väravale hoogu. Jäähallis pöörati suurt tähelepanu üldvõrdse mänguga jõuvõitlusele. Statistika tabamuse pihta tulistamise kohta näitab, et ühel meeskonnal pole teise ees eeliseid.

14. minutil nägi publik ikkagi esimest väravat. Hüljatud litri korraldasid Venemaa mängijad, kes veetsid hooaja KHL-is. SKA kaitsja vasakult äärelt Dinar Khafizullin tegi imelise söödu tühjale jääle, kust Moskva CSKA ründaja Sergei Andronov vastupandamatult värava viskas. Tulemustabel süttis venelastele meeldivaks 1: 0. Andronovi litri teine abiline oli Ivan Telegin.

Varsti pärast värava löömist teenisid venelased penaltit. Jevgeni Malkin sai kaheminutilise karistuse, kuid tšehhid ei suutnud antud eelist ära kasutada. Tundus, et Venemaa meeskonna peamine ülesanne oli enne pausi säilitada vastuvõetav skoor. Selleks tulid Ilja Vorobjovi süüdistused toime. Andrei Vasilevsky hoidis oma värava esimese kahekümne minutiga tervena.

Tšehhi rahvusmeeskond alustas teist perioodi aktiivselt, kuid Venemaa rahvusmeeskond hoidis oma väravat “kuivana”. Lisaks lõid esimese ohtliku hetke venelased. Nikita Kucherov edestas peaaegu Tšehhi väravavahti, lubades värava väravavahi kilbi alla, kuid kaitsja ei lasknud mürskul linti ületada.

Neli minutit pärast teise perioodi algust said venelased võimaluse mängida enamuses. Seekord polnud võimalik punktirünnakut mängida. Mõni minut hiljem viis Gusev väravavahiga Kucherovi silmast silma, kuid Tšehhi värava valvur ei lasknud viimase NHL-i hooaja tipptegijal väravasse lüüa. Värav juhtus hiljem - Nikita Kutšerov ise tegutses lapsepõlvesõbra assistendina, misjärel Las Vegase ründaja Gusev lõi matšis teise värava.

Perioodi lõpus tekitasid tšehhid mitu ohtlikku momenti, nende seas üks-üks Vasilevskyga. Venemaa rahvuskoondise väravavaht ei lasknud aga ühelgi Tšehhi silmapaistval ründajal silma paista. Kohtumise neljakümne minuti lõpus võitis Venemaa rahvusmeeskond 2: 0.

Kolmanda perioodi alguses teenis Venemaa meeskond vähemuse. Ivan Telegin sai tarbetu eemaldamise. Venemaa rahvusmeeskond pidas kaks minutit vastu ebavõrdsetes koosseisudes. Viis-viies mängus jätkasid tšehhid meie tsoonis aktiivset tegevust. Kui väravavaht Andrei Vasilevsky oli jõuetu, päästsid ristlati ja lati venelased.

Venelaste jaoks selle perioodi kõige ohtlikumaks hetkeks võib pidada Tšehhi väravaposti raputanud Ilya Kovalchuki lööki.

Kohtumise viimastel minutitel vahetasid tšehhid väravavahi väljakumängija vastu, et mängida kaheväravaline vahe. Selle asemel tuli nende niigi tühja väravasse kolmas värav. Kohtumise viimasel minutil lõi Toronto kaitsja Nikita Zaitsev oma tsoonist tulemusliku löögi. Matši lõppskoor on 3: 0 Venemaa koondise kasuks. See tulemus lubab Ilya Vorobjovi hoolealustel maailmameistrivõistluste kolme esimese mängu tulemuste põhjal üheksa punkti üheksast võimalikust.