Jäähoki Maailmakarika 2019: Venemaa - Austria Mängu ülevaade

12. mail pidas Venemaa jäähokikoondis Slovakkias toimunud maailmameistrivõistluste alagrupiturniiril teise mängu. Ilya Vorobjovi hoolealustele astusid vastu Austria hokimängijad, kes olid tuntud oma järeleandmatuse pärast matšides maailma hoki liidritega.

Jäähoki maailmakarika 2019: Venemaa - Austria mängu ülevaade

Kohtumises Austria koondise vastu peeti vaieldamatuks favoriidiks Venemaa koondist. Venelased hakkasid seda staatust kinnitama juba esimestest minutitest, vallandades rünnakute vastase väravale. Juba perioodi alguses oleks võinud eristuda Nikita Kutšerov, kes mängis soodsalt positsioonilt põngerja kohal oleva pulga vahetamisel ja ookeanist sisse lennanud kaitsja Nikita Zadorov lõi viskega latti. Kuid austerlased suutsid mitmete ohtlike rünnakutega ka veidi venelaste rünnakute tulekahju jahutada.

Perioodi kõige esimene litter saadi ebavõrdsetes koosseisudes mängides. Kohtumise 13. minutil muutsid venelased taas enamuse. Spetsiaalsed brigaadid selliste tähtedega nagu Jevgeni Malkin, Nikita Kutšerov, Jevgeni Dadonov jt mängisid hetke taas eeskujulikult välja. Dadonov sai Gusevilt uhke ülekande ja tabas poolvööndist Austria väravat. See oli Florida ründaja jaoks kolmas värav. Selle näitaja järgi on Dadonov praegu rahvuskoondise parim snaiper. Kohe pärast vastamata jäetud litrit suutsid austerlased korraldada kolm ühes väljapääsu, kuid ei kasutanud oma hetke ära. Perioodi lõpuni ei muutunud skoor tablool, hoolimata Venemaa rahvusmeeskonna enam kui kolmekordsest paremusest väravasse laskmises.

Teist perioodi alustas aktiivsemalt Austria rahvusmeeskond, nagu näitab statistika tabamuste tabamuste kohta. Pikka aega ei suutnud venelased oma visete täpsust parandada ja austerlased ohustasid Georgievi väravat ikka ja jälle ohtlikult. Teise perioodi esimesel poolel olid austerlased väravale lähemal kui venelased. Kuid 15. minutil mõjutas kodumaiste hokimängijate oskus ikkagi. Gusev ja Kucherov mängisid suurepärase kombinatsiooni, misjärel NHL 2018-2019 põhihooaja resultatiivseim ründaja Tppa ründaja Nikita Kucherov lõi matši teise värava (ja oma teise isikliku värava turniiril).

Juba järgmises vahetuses Venemaa koondise koosseisus astus CSKA ründaja Ivan Telegin esimest korda jäähalli sisse 2019. aasta maailmameistrivõistlustel. Olles veetnud jääl vähem kui kümme sekundit, edastas plaastrist ettepoole tulnud “armee meeskond” pärast meie kapteni Ilya Kovalchuki üleminekut litri austerlaste väravasse. Tulemustabel valgustas numbreid 3: 0 Venemaa koondise kasuks. Enne poolaja vilet skoor ei muutunud.

15 sekundit pärast viimase kahekümne minuti algust lõi Jevgeni Dadonov austerlaste vastu neljanda värava. Statistika määras ründaja abistajateks kaitsja Mihhail Sergatšovi ja Pittsburgh Penguinsi ründaja Jevgeni Malkini.

Lõppskoori pani tablool venelaste kapten Ilya Kovalchuk, kes pärast Dmitri Orlovi plaastrist üleviimist tabas viiendat korda Austria koondise väravat. See värav oli meie kaptenile turniiril esimene ja IIHF-i maailmameistrivõistluste 35. värav.

Nagu esimese vooru kohtumises, viisid venelased vastasele viis väravat. On rõõmustav, et vaadeldavas mängus jäid Ilya Vorobjovi süüdistuste väravad puutumata.

Pärast 2019. aasta maailmameistrivõistluste kahte vooru on venelastel kahe mängu kahe võiduga sada protsenti (kuus punkti).