2014. Aasta FIFA Maailmameistrivõistlused: Kuidas Lõppes Colombia - Kreeka

Brasiilias FIFA maailmameistrivõistlustel algasid C-kvarteti mängud 14. juunil. Grupi esimene mäng toimus Belo Horizonte linnas Mineirao staadionil. 57 000 pealtvaataja juuresolekul mängis Colombia rahvusmeeskond Kreeka rahvusmeeskonnaga.

2014. aasta FIFA maailmameistrivõistlused: kuidas lõppes Colombia - Kreeka

Kohtumine algas Colombia rahvusmeeskonna rünnakutega. Suur kiirus, vajutamine ja soov kiiret palli lüüa - see kõik oli selgelt näha lõunaameeriklaste rünnakuimpulsis. Sellise alguse tulemus oli Pabla Armero varajane värav 5. minutil Kreeka koondise vastu. Pärast elegantset kombinatsiooni saatis Kolumbia kaitsja väljaspool Kreeka karistusala värava.

Pärast värava löömist lõdvendasid kolumbialased pisut haaret ja esimene poolaeg lõppes lõunaameeriklaste minimaalse ülekaaluga.

Teisel poolajal tegi Kreeka rahvusmeeskond rünnakul vähe, hoolimata sellest, et eurooplastel oli vaja taastuda. Kolumbia mängis järjest, teise pingutuse nimel ülipingutusi tegemata. Värav siiski toimus. Argentina River Plate'i mängija Teofilo Gutierrez saatis teise palli Kreeka koondise võrku. See juhtus mängu 58. minutil.

Pärast järjekordset loovutatud palli muutusid kreeklased pisut aktiivsemaks. Kuid peale Gekase põikpuu löömise 63. minutil ei mäletanud fännid midagi eriti.

Mäng oli jõudmas oma loogilise lõpuni, kuid skoor taas tõusis. Kindlal ajal tegi hävitava skoori James Rodriguez. Selle tulemusena saavutas Kolumbia ülekaaluka võidu Kreeka üle 3 - 0.

Kolumblased tõid MM-il esimesed kolm punkti, näidates nii oma jõudu. Tuleb arvestada tõsiasjaga, et mitmed lõunaameeriklaste liidrid matšist osa ei võtnud. Niisiis puudus Guarin tugitsoonis ja maailma üks paremaid ründajaid Falcao viibis tribüünil enne meistrivõistlusi saadud vigastuse tõttu.