1/8 Maailmakarika Finaalid 2014: Kuidas Läks Mäng Saksamaa - Alžeeria

FIFA maailmakarika 1/8-finaalis toimus 30. juunil Porto Alegre linnas kuues kohtumine. Saksamaa ja Alžeeria kohtumist nägid tribüünidel üle 40 000 fänni.

1/8 maailmakarika finaalid 2014: kuidas läks mäng Saksamaa - Alžeeria

Saksamaa võistkonda peeti selle paari favoriidiks, kuid kogu esimese poolaja veetsid sakslased selgelt mitte oma tasemel. Kohtumise tempo oli kõrge ning Aafrika jalgpallurid püüdsid Saksamaa mängijatele alla jääda ei mängukorralduse, osavuse ega teravate rünnakute osas. Tuleb tunnistada, et alžeerlased ründasid kohtumise esimesel poolel, eriti kohtumise alguses, mõnevõrra teravamalt. Torkas silma, et Saksa väravavaht Neuer oli väga närvis. Ta tegi mitu põhjendamatut viga.

Sakslased suutsid poolaja lõpus luua tõeliselt ohtliku hetke. Kros lasi ohtlikult karistusalas väljastpoolt ohtlikult, kuid väravavaht päästis Alžeeria, kuid Götze võis lõpetades mängu esimese värava lüüa. Kuid ka seda ei juhtunud, kuna Mboli päästis taas oma värava.

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. Samal ajal vaatas Alžeeria meeskond väga kindlalt, püüdes mitte milleski sakslastele alla jääda.

Kohtumise teises pooles lisas Saksamaa. Aafriklaste väravate juures hakkasid ilmnema ohtlikud hetked. Mülleril, Lamil, Schweinsteigeril olid märkimisväärsed võimalused. Kuid Mboli haaras julguse ja tegi palju suurepäraseid tõrjeid. Esireas tegid Aafrika jalgpallurid vähe - teisel poolajal oli Saksamaa eelis märkimisväärne. Kuid skoor tablool ei muutunud enne normaalaja lõppu - 0 - 0.

Lisaajal jätkasid sakslased vastase värava surumist. Mida Levi hoolealused 90 minutiga teha ei suutnud, andsid nad välja juba 92. minutil. Ründaja Schürrle teisendas külje peal oleva värava väravaks. Saksamaa juhtis 1 - 0.

Pärast loovutatud palli polnud Alžeeria mängijatel enam võimalust taastuda, kuna sakslased jätkasid pealetungi. Selle tulemusena lõi Ozil 119. minutil teise värava, mis võimaldas eemaldada kõik küsimused kohtumise võitja kohta.

Alžeeria mängijad ei lahkunud aga platsilt väravata. Juba lühendatud ületundide ajal nõudis Abdelmumen Jabu ühe värava, kuid aafriklastele ei piisanud sellest.

Kohtumise lõppskoor on 2 - 1 Saksamaa kasuks. Prantslased ootavad juba veerandfinaalis sakslasi ning Alžeeria mängijad lahkuvad jalgpalli maailmameistrivõistlustelt oma riigi uhkuse tundega.