2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Prantsusmaa Hondurasega Hakkama Sai

Brasiilias toimuval MM-il E-alagrupis toimus teine kohtumine 15. juunil Porto Alegre linnas. Beira Rio staadionil võistlesid Prantsusmaa ja Hondurase rahvusmeeskonnad. Jalgpallieksperdid väitsid, et mängus selle paari eurooplased oleksid pidanud klasside osas olulist vahet näitama. Ja nii juhtus staadioni rohelisel murul.

francia_gonduras

Vähesed uskusid, et Hondurase rahvusmeeskond võib pakkuda prantslastele võrdset jalgpalli. Pärast hiljutisi Uruguay - Costa Rica matši sündmusi võisid neutraalsed fännid siiski imele loota. Kuid seda ei juhtunud.

Kogu väljaku esimene poolaeg oli üks meeskond - Prantsusmaa. Honduras lihtsalt tegi seda. see hoidis kaitset. Pean ütlema, et see töötas mõnda aega. Esimese 25 minutiga lõid prantslased kaks korda üle lati, ründasid teravalt, kuid ei suutnud väravat lüüa. Alles kohtumise esimese poolaja lõpuks toimus prantslaste kogukasmega värav. Selle lõi Karim Benzema 45. minutil penaltist. Pogba Fieldi karistusalas toimunud rikkumise eest saadeti Hondurase mängija. Pärast värava löömist selgus, et imet ei tule.

Teine poolaeg kulges Prantsusmaa veelgi teravamates rünnakutes ning viimase rivaalid ei mõelnud rünnakule isegi. Mäletatav on ainult üks löök Prantsuse väravavahi väravasse.

48. minutil sulgeb Karim Benzema suurepäraselt ühe puutega söödu. Pall tabab kaugemat posti, põrkab seejärel väravavahi kätte ja ületab alles siis hellitatud lindi. Statistika võttis Benzemalt teise palli ja lõi omavärava. Peamine sündmus oli siiski arve suurendamine. 2 - 0 ees on Prantsusmaa.

Prantsusmaad ründav põhitäht ähvardas jätkuvalt vastase väravat. Tulemuseks oli Benzema kolmas värav 72. minutil. See oli juba marss. Seis on 3 - 0 ja Prantsusmaa rõõmustab. Mängu lõpus oli 1998. aasta maailmameistrite jaoks veel hetki, kuid publik rohkem väravaid ei näinud.

Lõplik purustav skoor oli tõend prantslaste üsna lihtsast võidust. Nende klass mõjutas seda ja see ei saanud põhjustada raskusi Hondurase üle korraldatud "vastumeetmetega".