Copa America 2016: Brasiilia - Ecuadori Matši ülevaade

Kõigi suurturniiride Brasiilia jalgpallikoondist peetakse õigusega igas kohtumises üheks favoriidiks. Nii oli see enne viiekordse maailmameistri esimest kohtumist Copa America 2016. Brasiillaste rivaalid olid Ecuadori jalgpallurid.

Copa America 2016: Brasiilia - Ecuadori matši ülevaade

Matši lõpptulemus osutus enamuse jalgpallisõprade jaoks ettearvamatuks. Vaatamata brasiillaste soosimisele suutsid Ecuadori jalgpallurid kohtumise esimestest minutitest alates Pentacampidele korraliku jalgpalli vastu seista. Kogu esimene poolaeg mängiti tasavägises heitluses. Meeskonnad üritasid reageerida rünnakult rünnakule, kuigi mängijad ei loonud ohtlikke ja tõeliselt väravavõimalusi rivaalide väravas.

Esimese neljakümne viie minutiga lõid brasiillased väravasse vaid neli lasku, millest ainult üks tabas märki. Filipe Coutinier lõi selle kuuendal minutil. Kohtumise esimesel poolajal vastasid ecuadorlased vaid kahe löögiga, Brasiilia väravavaht tuli mängu aga alles pärast seda, kui Ener Valencia tabas 37. minutil tehtud karistuslöögist. Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga.

Kohtumise teist poolt tähistas kõrvalkohtuniku väga vastuoluline otsus, mis mõjutas matši lõpptulemust. 66. minutil korraldasid Ecuadori mängijad eeskujuliku rünnaku, mille järel Montero lasi vasakult äärelt karistusalasse. Pall libises üle Brasiilia väravavahi käte ja veeres väravasse. Jagu uudishimu ei mõjutanud ecuadorlaste siirast rõõmu, kuid eesmärk tühistati. Jao korduste põhjal otsustades otsustas kõrvalkohtunik ekslikult, et Montero tsenderduse ajal oli pall väravajoone taga. Skoor jäi muutumatuks - 0: 0.

Kuni lõpuvileni numbrid tablool ei muutunud, kuigi Brasiilia ründaja Lucas 84. minutil väravavõimalust realiseerida ei suutnud. Ründajal ei õnnestunud palli värava tühja nurka suunata.

Kohtumise tulemuste järgi said meeskonnad ühe punkti, kuid pärast kohtumist kurtsid treenerite staap ja Ecuadori jalgpallurid, et meeskonna värav võeti ära. Samal ajal ei ole 66. minutil süüdistused vahekohtunikele episoodi tõlgendamisel alusetud.