Copa America 2016: Uruguay - Venezuela Matši ülevaade

10. juunil võõrustas Philadelphia alagrupiturniiri teise vooru kohtumist Kvartet C. Pealtnägijad olid Uruguay ja Venezuela rahvusmeeskondade mängu tunnistajad.

Copa America 2016: Uruguay - Venezuela matši ülevaade

Uruguailased, keda peetakse õigusega 2016. aasta Ameerika meistrivõistluste üheks favoriidiks, pidasid C-kvartetis mõistetamatu esimese matši. Pärast kaotust Mehhiko rahvusmeeskonnale seadis Uruguay kahtluse alla grupist väljapääsu playoff-etapile. See tingis kahekordse maailmameistri võidu teise ringi kohtumises.

Matš Uruguay - Venezuela algas favoriitide väikese ülekaaluga, kuid Venezuela väravas ei olnud ilmseid skoorimisolukordi. Edinson Cavani võimalust saame esile tuua vaid 15. minutil. PSG ründajal oli võimalus karistusala keskelt väravasse tulistada, kuid eksis pallil. Esimesel poolajal puudusid uruguailaste rünnakute lõpuleviimine. Vaatamata palli omamisele tundus Celeste rahvusmeeskond esireas väga kaootiline.

Venezuela rahvusmeeskond pakkus Uruguayle vasturünnakuid ja 36. minutil asuti kohtumises isegi juhtima. Saalomon Rondon eristas ennast. Peterburi Zeniti endine mängija lõpetas palli Uruguay võrgus, kui väravavaht Musler tulistas neljakümnelt meetrilt äärelöögist peaaegu mürsu kõrvade taha. Fernando viis palli ristnurka, kuid palli lõpetades ei saanud ta oma meeskonda millegagi aidata. Venezuela asus juhtima 1: 0.

Teist poolaega alustas aktiivsemalt Uruguay rahvusmeeskond. 54. minutil oli Suani ründajal võimalus seis viigistada. Pärast nurgalööki oli ründajal võimalus väravavahi nurga alt väravale lüüa, kuid löök langes joondusest kõrgemale.

Venezuela rahvusmeeskond mängis terve teise poolaja vasturünnakutel, millest mõned lõid väravaid. 68. minutil läks Peneranda Musleraga üks-ühele. Uruguay väravavaht jättis oma meeskonna mängu, kajastades ründaja streiki.

Peatumisaegas jättis Edinson Cavani vahele kaks suurepärast võrdsustusvõimalust. Esmalt lõi ründaja karistusmärgi alalt vastupanuta värava nurgast mööda ja siis lähedalt ei suutnud ta palli väravasse torgata.

Viimasel peatusminutil läks uruguaylaste Muslera väravavaht nurgalöögiks vastase karistusalasse. Publik ei näinud Celeste mängijate rõhutatud lööki ja venezuelalased põgenesid tühja väravasse, kuid pärast lööki ei veerenud pall enam kunagi väravasse.

Matši lõpuvile fikseeris Venezuela rahvusmeeskonna võidu skooriga 1: 0. See tulemus tõi võitjad play-off-etapile ning Uruguay meeskond kaotas kõik võimalused maineka karika nimel edasi võidelda.