2014. Aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused: Kuidas Mängiti Jaapan - Kreeka

19. juunil võõrustas Natali linn C-alagrupis järgmist maailmakarika mängu. Teise vooru raames kohtusid Jaapani ja Kreeka meeskonnad. Mõlemad meeskonnad kaotasid maailmakarika debüüdil Brasiilias, nii et teise vooru mäng oli iga meeskonna jaoks väga oluline.

2014. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused: kuidas mängiti Jaapan - Kreeka

Mäng algas rahulikult. Jaapanlased ega kreeklased ei plaaninud vastast kohe maha suruda. Sellise mulje jäi vaatajal pärast kohtumise esimesi minuteid. Kui kiire palli jaoks oli treeneri eesmärk, siis ilmselgelt ei õnnestunud mõlemal meeskonnal seda täita. Võrreldes selle päeva teiste matšidega oli see mäng igav. Ohtlikke hetki oli vähe.

Esimese poolaja kangelaseks oli kohtunik, kes eemaldas Kreeka rahvuskoondise kapteni Katsouranise 45 minuti lõpus kahe kollase kaardi eest. Ohtlikest hetkedest võib meenutada Honda karistuslööki, kuid Kreeka väravavaht oli paigas ja kajastas jaapanlaste saadetud palli.

Võistkonnad lahkusid vaheajale nulliskooriga, mis ei suutnud ühtegi meeskonda rõõmustada.

Teisel poolajal oli ohtlikel hetkedel eelis jaapanlastel. Siiski võib Hekase pealöögi 60. minutil nurgalöögist eraldi välja tuua. Jaapani väravavaht päästab meeskonna. Siis lõid asiaadid ägedaid olukordi. Niisiis suutis Okubo 68. minutil pärast head söötu paari meetri pealt tühja väravasse mitte pääseda. See oli kogu mängu parim hetk. Koletu pettus ja tulemustabelile jäävad nullid. Veidi hiljem, 71. minutil, lasevad jaapanlased taas võimaluse värava löömiseks. Uchida eksis sihtmärgist mitme meetri pealt.

Matši lõppskoor oli 0 - 0. See tulemus ei sobinud ühelegi meeskonnale. Kreeklased ja jaapanlased koguvad kumbki ühe punkti ja neil on ainult minimaalsed võimalused grupist pääseda.