Copa America 2016: Mehhiko - Uruguay Matši ülevaade

Juba Copa America 2016 alagrupiturniiri esimeses voorus tulid C-gruppi kokku kaks pretendenti kõrgete kohtade saavutamiseks mitte ainult grupis, vaid ka turniiril tervikuna. Mehhiko rahvusmeeskond kohtus Uruguayga.

Copa America 2016: Mehhiko - Uruguay matši ülevaade

Intrigeeriv Mehhiko-Uruguay märk on täielikult vastanud neutraalsete jalgpallifännide ootustele. See mäng osutus väga põnevaks ja skoorituks.

Juba kohtumise 4. minutil avati skoor. Mehhiklased ründasid kiiresti, millele järgnes tsenderdus vasakult äärelt karistusalasse. Hector Herrera vastas servile ja lasi karistusala keskelt uruguaylaste väravasse. Kahekordse maailmameistri kaitsja Alvaro Pereira üritas lööki tõrjuda, kuid selle asemel lendas pall tema peast väravasse. Mehhiklased läksid 1: 0 juhtima.

Isegi esimesel poolajal oleks pidanud ja pidanuks Uruguay rahvusmeeskond taastuma. Edinson Cavani läks 30. minutil Mehhiko väravavahi Talaveraga üks-ühele, kuid väravavaht oli hästi toidetud, lubamata staarründajal seisu viigistada. Kohtumise esimene pool lõppes Mehhiko rahvusmeeskonna minimaalse ülekaaluga - 1: 0. Mehhiklased valdasid initsiatiivi, sagedamini lõid nad vastase värava. Lisaks esimese poolaja väravale tuleb ära märkida ka punane kaart, mille uruguaylane Matias Vechino 45. minutil kätte sai. See oli jalgpalluri teine karm jalgpall, mis viitab väljaku kõrgel tasemel kontaktile.

Teisel poolajal tulid uruguailased vaimuga välja, et skoor tasandada. 58. minutil jättis Diego Roland reaalse väravavõimaluse kasutamata. Keskväljal asus juhtima Uruguay kapten Diego Godin. Tundus, et kaitsja oli tõeline ründaja mööda mitmest Mehhiko kaitsjast ja andis söödu Cavanile. Edinson söötis palli Rolandile, kuid viimasel ei õnnestunud mitu meetrit vastase väravasse lüüa.

73. minutil viigistas kohtunik rivistused. Raske rikkumise eest saadeti Andres Guardado minema. Kohe pärast seda võitsid uruguaylased tagasi - selles küsimuses aitas neid standardpositsioon. 74. minutil lõi Diego Godin pärast karistuslöögist tulnud söödu vabalt üle kõigi Mehhiko kaitsjate ning saatis peaga palli oskuslikult väravasse.

Mäng oli tasapisi lõppemas, kuid mehhiklased ei leppinud viigiga. Matši lõpus nägid pealtvaatajad Uruguay rahvusmeeskonna väravas veel kahte väravat. Esmalt tulistas 85. minutil lähedalt tulnud Rafael Marquez võimsalt üheksasse ning juba teisel kompenseeritud minutil seadis Hector Herrera pärast söötu Raul Jimenezi tühja väravasse matši lõppskoori. Mehhiko võidab 3: 1 ja on pärast esimest vooru C-grupi edetabeli tipus.