Copa America 2016: USA - Colombia Matši ülevaade

Ööl vastu 4. juunit 2016 algas USA-s Copa America juubeliturniir, mis on pühendatud Lõuna-Ameerika jalgpalliföderatsioonide sajandale aastapäevale ja Ladina-Ameerika rahvusmeeskondade seas turniiri sajandale aastapäevale. Mainekal võistlusel osalevad nii Lõuna-Ameerika rahvuskoondised kui ka Kesk- ja Põhja-Ameerika võistkonnad. Avamäng toimus San Franciscos. Võistlesid USA ja Colombia võistkonnad.

Copa America 2016: USA - Colombia matši ülevaade

2016. aasta Copa America avakohtumine algas intensiivses tempos. Esimeste minutite meeskonnad üritasid aktiivselt luua endale väravavõimalusi, kuid esimese viie minutiga ei tekkinud ohtlikke olukordi ei ameeriklaste väravas ega Colombia rahvusmeeskonna karistusalas. Mängu puhus 8. minutil värav. Kolumbia rahvusmeeskond võitis õiguse paremalt äärelt nurgale. Edwin Cardona hiilgav servimine karistusalas on leidnud oma adressaadi. AC Milani ja Colombia kaitsja Cristian Zapata saatsid palli ühe puutega väravasse. Kolumbia asus juhtima 1: 0.

Pärast kaotatud väravat üritasid ameeriklased õnne otsida teiste inimeste väravatest, kuid USA koondise rünnakutel puudus selgelt rünnakute teravus. Terve esimese poolaja saab eristada ainult Clint Dempsey lööki karistusalast 36. minutil. Pall lendas Colombia rahvusmeeskonna väravaposti lähedale.

Poolaja lõpus suutsid kolumbialased end taas eristada. Kõigepealt tulistasid Lõuna-Ameerika jalgpallurid USA meeskonna rünnakuimpulsi maha ja siis oli neil õigus karistusele. 41. minutil ei eksinud Kolumbia kapten James Rodriguez. Vaheajal läksid võistkonnad Kolumbia rahvusmeeskonna kaheväravalise ülekaaluga.

USA koondis ei suutnud teist poolaega aktiivselt alustada. Esimesed viisteist minutit omasid initsiatiivi kindlalt kolumblased. Alles 59. minutil said ameeriklased õiguse esimesse kurvi, misjärel Ospina väravate juures tekkis oht. Clint Dempsey lõi pead, kuid väravavaht koos Kolumbia kaitsemängijaga suutsid joone juures palli peatada. 64. minutil tulistas sama Dempsey karistuslöögist ohtlikult, kuid kolumblaste esinumber lasi löögi kõrvale.

Viimasel viieteistkümnel minutil kohtumisi eesmärkidega ei kroonitud. Parimad võimalused skoorimiseks olid Colombia koondise mängijatel. 77. minutil läks Carlos Bacca Ameerika väravavahiga üks-ühele, kuid kolumblase löök tabas latti.

Kohtumise lõppskoor 2: 0 Colombia rahvusmeeskonna kasuks võimaldas lõuna-ameeriklastel turniiril koguda esimesed kolm punkti ja ajutiselt A-alagrupi tabeliseisu juhtida.