Copa America 2016: Brasiilia - Peruu Matši ülevaade

Brasiilia rahvusmeeskond võis B-grupi viimase vooru kohtumises lahendada 2016. aasta Ameerika karikavõistluste play-off'i pääsemise probleemi. Favoriitide vastasteks olid Peruu jalgpallurid.

Pilt
Pilt

Sõltuvalt Brasiilia - Peruu matši tulemustest võiksid viiekordsed maailmameistrid saada kas B-nelikus esikoha või jääda isegi ilma võimaluseta võistelda Ameerika karikavõistlustel. Neil oli vaja matš võita, et kindlustada alagrupis liidrikoht.

Brasiillaste võidutahet hakati tundma juba esimestest minutitest. Meeskond ründas järsult peruulaste väravat, mängijad andsid kesk- ja pikamaajooksult palju lööke. Philippe Luis, Gabriel, Willian surusid ohtlikult Peruu koondise väravasse, kuid väravavaht päästis oma rahvusmeeskonna. Pärast muljetavaldavaid tõrjeid märkasid Euroopa klubide juhid selgelt peruulaste Galese väravavahti.

Esimesel poolajal olnud Peruu rahvuskoondist ei mäletanud mitte miski. Võib-olla oli kohtumise esimese poole peamine episood kohtuniku viga, kes poolaja viimastel minutitel brasiillaste väravasse penaltit ei määranud. Kohtumise kohtunik ja teisel poolajal tegid produktiivse möödalaskmise, kuid esimese neljakümne viie minuti järel põletasid tablool nullid.

Peruu mängijad alustasid kohtumise teist poolt pisut aktiivsemalt. 49. minutil oleks Christian Cueva võinud Brasiilia karistusala lähedal rakendada standardi, kuid väravavaht Alison pareeris palli lähinurka.

75. minuti episood šokeeris kogu Brasiiliat. Raul Ruidiaz lõi palli brasiillaste väravasse Andy Pauli kätesööduga. Ükski matši kohtunikest ei märganud siiski ilmset käemängu ning peakohtunik osutas enesekindlalt keskele. Peruu rahvusmeeskond asus juhtima 1: 0.

Kuni kohtumise lõpuni tegid brasiillased küll katseid, kuid soovitud tulemust ei saavutatud. Brasiilia rahvusmeeskond kaotas 0: 1. Hoolimata statistilisest paremusest valduses ja löömises (peruulased lõid vaid kaks lasku sihtmärgile), ei suutnud Brasiilia rahvusmeeskond alistada kompromissituid peruulasi. Selle kaotuse tulemuseks oli B-grupi kolmas koht. Peruulased said seitsme punktiga nimetatud kvarteti esimeseks.

Ebaõnnestunuks võib pidada Brasiilia rahvuskoondise esitust Copa America 2016-l kõigilt positsioonidelt. Peruu rahvusmeeskonna poolt nende vastu ekslikult löödud värav ei mõjutanud turniiri “kollaste” hääbuvat mängu. Isegi matšis Ecuadoriga oli mängu korraldusega arvukalt probleeme. Selle tagajärjel läheb Brasiilia häbisse koju.