Copa America 2016: USA - Paraguay Matši ülevaade

Copa America 2016 võõrustajad lähenesid A-alagrupi finaalmängule kahe vastasseisu järel kolme punktiga. Viimases voorus pidid ameeriklased mängima Paraguay jalgpalluritega.

Pilt
Pilt

USA jalgpalluritel oli vaja finaalmängus võita. Kolm punkti oleks taganud ameeriklastele juurdepääsu turniiri playoff-etapile, samas kui viik võib jätta ainult teoreetilised võimalused jätkata võitlust Ameerika karikavõistluste eest. Esimese vooru kohtumises vaid punkti teeninud paraguaylased vajasid Colombia ja Costa Rica vastasseisus vaid võitu ja soodsat tulemust.

Kohtumine ei muutunud fännide jaoks suurejooneliseks. Paraguaylased valdasid kohtumise ajal rohkem palli, ründasid sagedamini vastase väravat (Lõuna-Ameerika meeskonnal oli märkimisväärne eelis löökides). Paraguaylased ei saanud aga eelisest midagi märkimisväärset. Vastupidi, esimese poolaja esimesel poolel oli USA mängijatel mitu teoreetilist võimalust väravaks saada. Juba enne pooletunnise mängu lõppu määrati Paraguay karistusala lähedale kaks ohtlikku vabaviset. Ameerika jalgpallurite löökidel puudus täpsus.

27. minutil oli kohtumise skoor endiselt lahtine. Gaisy Zardes (USA) sooritas söödu Paraguay karistusalale, mis lõikas läbi kõik Lõuna-Ameerika kaitse kaitsedefektid. Karistuslöögist oli täpne Clint Dempsey. Turniiri võõrustajate rahvusmeeskond asus juhtima 1: 0. Esimene poolaeg lõppes selle skooriga.

Matši teises segmendis üritasid paraguaylased mahajäämust kõrvaldada. 48. minutil oli ameeriklaste arv ületatud. Teise kollase kaardi eest saadeti Deandre Yedlin. Ühe mängija paremus ei aidanud lõuna-ameeriklastel skoori tasandada. Mõni minut enne kohtumise lõppu skoorisid paraguaylased, kuid värav tühistati äärepoolseima positsiooni tõttu.

Kuni lõpuvileni skoor ei muutunud. Ameeriklased võitsid raske töövõidu, mis võimaldas kuue punktiga võõrustajatel A-grupis esikoha võtta. Paraguay rahvusmeeskond lahkub turniirilt.