Copa America 2016: ülevaade Ecuadori-Peruu Kohtumisest

Ecuadori ja Peruu rahvusmeeskondade vastasseis B-neliku alagrupiturniiri teises voorus pidi olema mõlema meeskonna jaoks otsustav. Just need meeskonnad pidid ekspertide prognooside kohaselt võitlema grupis, kus Brasiilia mängib, teise koha eest.

Copa America 2016: ülevaade Ecuadori-Peruu kohtumisest

Peruu ja Ecuadori rahvuskoondiste omavaheline kohtumine kujunes põnevaks ja pingeliseks. Hoolimata asjaolust, et ecuadorlastel oli statistiline eelis, peeti kohtumine täiesti võrdsete meeskondade vastasseisuna. Ecuadori jalgpallurid tabasid vastaste väravat kaks korda suurema tõenäosusega (18 versus 9), samas kui kummagi meeskonna vaid iga kolmas löök jõudis väravajooneni. Palli valduses oli eelis ekvadorlaste poolel (56% kuni 44%). Matši tulemuse määravad siiski tablool olevad numbrid, mitte statistika.

Juba kohtumise 5. minutil avasid skoori peruulased. Christian Cueva ei jätnud Ecuadori väravavahile Alexander Dominguezele võimalust. 13. minutil suutis Edison Flores Peruu rahvuskoondise eduseisu kahekordistada. Pärast kahe värava laskmist tundus, et Ecuadori rahvusmeeskonnal on vähe võimalusi matšis vähemalt mõne punkti saamiseks, kuid jalgpall on sageli ettearvamatu.

Ecuadori jalgpallurid esimese poolaja teisel poolel hakkasid aktiivsemalt tegutsema, mille tulemuseks oli Enner Valencia värav kuus minutit enne kohtumise esimese poolaja lõppu. Saanud karistusalas söödu, tulistas ecuadorlane Peruu rahvuskoondise väravavahist täpselt mööda, jättes viimasele mingit võimalust. Võistkonnad lahkusid vaheajale peruulaste ülekaalust ühes väravas.

Kohtumise teine pool algas Ecuadori elanike väikese ülekaaluga. Selle põhjuseks oli tabloo skoor. Ründavate mängijate initsiatiiv premeeriti juba 48. minutil. Miller Bolaños võrdleb tabloo numbreid - 2: 2.

Ülejäänud kohtumise ajal ei suutnud meeskonnad teise väravat lüüa, kuigi neil olid selleks head võimalused. Matši lõppskoor 2: 2 näib õiglane. Peruulased alustasid kohtumist hästi ning Ecuadori mängijad suutsid oma iseloomu näidata ja vastasseisu mõõna pöörata.

Kohtumise tulemuste järgi saavad Peruu mängijad kahe vooru järel neli punkti, ecuadorlastel on kaks punkti. Viimase võimalused alagrupist pääsemiseks tunduvad siiski eelistatumad, kuna B-grupi finaalmängus on Ecuadori rivaalid Haiti rahvusmeeskond ja peruulased mängivad Brasiiliaga.